Genel Cerrahi

Genel Cerrahi Bölümü, en son tıbbi teknolojiyi kullanmak suretiyle komplike ameliyatlar da dahil olmak üzere tüm cerrahi operasyonlara cevap vermeyi amaçlayan bir departmandır. Hasta odaklı, güler yüzlü, nitelikli ve güvenilir hizmet vermeyi misyon olarak belirleyen Özel Optimed Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü; modern teknikleri kullanarak, başta minimal invazif (Laparoskopik) cerrahi ve acil cerrahi olmak üzere tüm klinik cerrahi uygulamalarında Türkiye’nin en güvenilir Genel Cerrahi Bölümleri arasında yer almayı vizyon olarak kabul etmiştir.

Poliklinik hizmetlerini haftanın 6 günü, acil servis hizmetlerini ise 7 gün 24 saat aralıksız olarak sürdüren hastanemizin Genel Cerrahi Departmanı, hastalarımıza genel olarak aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır:

Meme hastalıkları tanı ve tedavisi
Kolorektal Cerrahi
Endokrin Cerrahi
Hepato-Pankreato-Biliyer Cerrahi
Sindirim Sistemi Cerrahisi
Onkolojik Cerrahi
Laparoskopik Cerrahi
Periferik damar cerrahisi

Endoskopi

Bölümümüzde özofagogastroduodenoskopi, kolonoskopi ve sigmoidoskopi işlemleri anestezi desteği ile hastaya acı vermeden yapılmaktadır. Bu yöntemlerle mide ve kalın barsak hastalıklarının tanısı direkt konulmakta, gereken durumlarda küçük müdahalelerle tedavi sağlanmaktadır.

Meme Hastalıkları Tanı ve Tedavisi

Meme hastalıkları tanı merkezi, kadın hastalıkları bölümü, radyoloji bölümü ve medikal onkoloji bölümü ile, meme hastalıklarının tanı ve tedavisini sağlıklı bir şekilde yerine getirmeyi amaçlayan Özel Optimed Hastanesi Meme Hastalıkları Tanı ve Tedavi Merkezinde, hastalarımıza aşağıdaki hizmetler verilmektedir:

Meme kanser taraması
Meme kistleri, adenomları, meme başı akıntısı ve diğer iyi huylu hastalıkların takip ve tedavileri
Meme enfeksiyonları, mastit ve abse tedavisi
Meme kanseri tanı, tedavi ve takibi

Kolorektal Cerrahi

Genel Cerrahi Bölümümüzde benign ve habis Kolon-rektum (kalın bağırsak) hastalıkları konusunda tüm girişimler, güncel teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Hastanemizin bu ünitesinde, sık rastlanan hastalıklardan hemoroid (basur), fistül veya fissür (çatlak) gibi anal bölge rahatsızlıklarında da hastalarımıza hizmet sunulmaktadır.

Endokrin Cerrahi

Bu bölümde, başta Goitre olmak üzere, sürrenal (böbreküstü bezi), tiroid ve paratiroid bezi hastalıklarının ve vücuttaki tüm hormonal sistemin benign ve malign hastalıklarının cerrahi tedavisi yapılmaktadır.

Hepato-Pankreato-Biliyer Cerrahi

Bu ünite, safra kesesi ve yolları, karaciğer ve pankreas hastalıklarında özel deneyim gerektiren cerrahi tedaviyi gerçekleştirmektedir. Bölümümüzde, safra taşına bağlı safra kesesi ve safra yolları ile ilgili hastalıkların tüm laparoskopik tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Sindirim Sistemi Cerrahisi

Bu ünitede, özofagus (yemek borusu), mide, duodenum (on iki parmak bağırsağı), ince bağırsak ve kalın bağırsak hastalıklarının cerrahi tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Onkolojik Cerrahi

Genel Cerrahi Bölümüne bağlı Onkoloji ünitesi, meme tümörleri, sindirim sistemi tümörleri; karaciğer, pankreas, safra yolları tümörleri, deri ve yumuşak doku tümörleri, malign melanom, tiroid bezi ve diğer endokrin bez tümörlerinin cerrahi tedavisini yerine getirmektedir.

Laparaskopik Cerrahi

Laparaskopik cerrahi ünitesinde, laparaskopik fıtık tedavisi ve safra kesesi, mide, gastroözafajial reflü, dalak, böbrek üstü bezleri ve appendiks hastalıklarının laparaskopik tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Periferik Damar Cerrahisi

Varis, dolaşımyetmezliği tanısı konulmakta; cerrahi ve skleroterapi (iğne) ile tedavisi yapılmaktadır. Ünitemiz, diğer bölümlerle olan uyumlu ilişkilerini, güncel teknoloji ile donatılmış ameliyathane alt yapısı ile birleştirerek başarılı klinik sonuçlar elde etmeyi amaçlamaktadır.

Anestezi ve Reanimasyon bölümü doktorlarından randevu almak için tıklayınız…

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi

Çorlu Özel Optimed Cerrahi Tıp Merkezi

Aramak istediğiniz kelimeyi yazın ve enter'a basın;