17 Kasım Dünya Prematüre Günü etkinliğimiz!

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Özel Optimed Hastanesi olarak 17 Kasım Dünya Prematüre Günü etkinliğimizde mucize bebeklerimiz ve aileleri ile bir araya gelerek, bebeklerimizin sağlıklı olmasını, büyümelerini bu güzel etkinlikle kutladık.

Etkinliğe Başhekim Op. Dr. Recep Çalışkan, Başhemşire Sevda Sümbül, Yeni Doğan Doktoru Uz. Dr. Medeni Asma, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Veysel Öz, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Metin Sezen, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Hakan Görmüş, Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Nevzat Koç, Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Fatma Türkan Ayan, Kadın Doğum ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Funda Doğaroğlu, Yeni Doğan Sorumlu Hemşiresi Ebru Kartal ve diğer tüm yeni doğan hemşireleri, kurumsal iletişim ekibi, prematüre etkinliğini destekleyen markalar ve kıymetli basın mensupları katıldı.

Etkinliğimizde katılımcı ailelerimiz ile Prematüre Ağaç etkinliği gerçekleştirdik, erken dünyaya gelen mucizelerimizin ilk patik, çorap, şapka, eldiven gibi kıyafetlerini astık.

Ayrıca ailelerimiz için özel olarak tasarlanmış pasta eşliğinde mumlarımızı üfleyip, pasta kesimi yaparak kutlamayı başlattık.

Hastane Başhekimimiz Op. Dr. Recep Çalışkan tüm davetlilere hoş geldin konuşması gerçekleştirdi. Katılımcı gazetecilerimizi tek tek ağırladı. Aynı zamanda bebeklerimize hazırladığımız “Minik Kahramanlar Sertifikası” takdim etti.

  

Ayrıca Yeni Doğan doktorumuz Uz. Dr. Medeni Asma’da küçük bir hoş geldin konuşması gerçekleştirdi. Konuşma esnasında bu zorlu yolculukta aileler ve hemşirelerimiz ile hep birlikte hareket etmenin karşılığı olarak bu küçük mucizelerin bugünlerini görmenin gurunu anlattı.

   

Ardından Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Veysel Öz’de hoş geldin konuşması gerçekleştirdi. Konuşmada bebeklerimizin sağlığının yerinde olması, ailelerin gözlerinde ki mutluluğu görmenin Optimed ailesi olarak bizler için en iyi teşekkür olduğunu dile getirdi.

  

Son olarak bebeklerimizin ikinci anneleri gibi olan “pembe kahramanlar” diye isimlendirdiğimiz Yeni Doğan Hemşirelerimizden Sorumlu Hemşiremiz Ebru Kartal’da ailelere hoş geldin konuşması gerçekleştirdi. Bebeklere onlar bizim minik kahramanlarımız ve burada ki herkes bizim de ailemiz diyerek konuşmayı bitirdi.

 

Birlikte bebeklerin o süreçleri, annelerin o günlerdeki yaşadıkları anıları keyifli sohbetler şeklinde konuşuldu.

Tüm minik kahramanlarımıza sırası ile sertifikaları verildi.

Katılımcı aileler bir kez daha mutluluklarını ve teşekkürlerini dile getirerek, bir sonraki sene yine görüşmek üzere deyip ayrıldılar.

0282 726 0 555