23 Nisan Resim Yarışması “Yaşasın Doktorumuz, Hepimiz Sağlıklıyız” na ev sahipliği yaptık.

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Çocuklarımıza doktor, hastane korkularını yenmeleri, meslek tanıtıma katkı sağlamak, hekimlik mesleğini sevdirmek ve sağlığın insan hayatındaki önemini vurgulamak amacı ile Çerkezköy tüm okullar genelinde “Yaşasın Doktorumuz, Hepimiz Sağlıklıyız” konseptli resim yarışması düzenlendi.

Resim yarışmasında, çocuklarımızın özgüvenlerine katkıda bulunmak ve kendilerini ifade etmeleri için fırsat yaratıldı. Katılım yapan öğrencilerin resimleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Jüri Üyeleri tarafından derecelendirildi. Katılım yapan 21 öğrenci ve ailesi 19 Nisan Cuma günü Özel Optimed Hastanesinde kutlama eşliğinde ağırladık.

Katılan protokolü ve aileleri hastane başhekimi Op. Dr. Recep Çalışkan, hastane yönetimi ve kurumsal iletişim ekibi bizzat karşıladılar. İlk hoş geldin konuşmasını hastane başhekimi Op. Dr. Recep Çalışkan gerçekleştirdi, ardından çocuklarla eğlenceli bir şekilde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz.Dr. Hakan Görmüş yaptı.

Etkinliğe, Çerkezköy Kaymakamı Sn. Selami Abban, Çerkezköy İlçe Eğitim Müdürü Sn. Hüseyin Gümüş, Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürü Sn. Dr. Olcay Palak, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Necmi Akman, Çerkezköy Muhtarlar Derneği Başkanı Sn. Tahsin Akgün, tüm ilçe ilkokul kurum müdürleri, öğretmenleri katıldı.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere Optimed Teşekkür Belgesi ve Tema Vakfı Fidan Bağış Sertifikası verildi.

Teşekkür Belgeleri ve Tema Sertifikalarının bir kısmı Hastane Başhekimimiz Op. Dr. Recep Çalışkan ve Çerkezköy İlçe Eğitim Müdürü Sn. Hüseyin Gümüş, Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürü Sn. Dr. Olcay Palak, Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Necmi Akman, Çerkezköy Muhtarlar Derneği Başkanı Sn. Tahsin Akgün, tüm ilçe ilkokul kurum müdürleri, hastane doktorlarımızdan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Hakan Görmüş, Uz. Dr. Metin Sezen, Dermatoloji Uzmanı Uz. Dr. Burcu Minareci, diğer bir kısmı İşletme Direktör Yardımcımız Elçin Süleymanoğlu, Hasta Hizmetleri Müdürümüz Ezgi Gönül eşliğinde verdi.

Ayrıca 1. 2. Ve 3. olan öğrencilere de altın hediye edildi. Hediyeler Çerkezköy Kaymakamı Sn. Selami Abban ve hastane başhekimimiz Op. Dr. Recep Çalışkan tarafından takdim edildi.

  1. Kazan Elmira Sivri – Tepe İlkokulu 4/C sınıfından
  2. Kazanan Elanur Akgör Fevzi Paşa İlkokulu 3/B sınıfından
  3. Kazanan Elif Çakır Fevzi Paşa İlkokulu 3/A sınıfından

Çerkezköy Kaymakamı Sn. Selami Abban, hem bu yarışmaya katılım sağlayan ailelere hem de projeye her türlü desteği veren Optimed Hastanesinin duyarlılığına çok teşekkür ettiğini dile getirdi, çocukları tek tek kutladı ve ailelere de böyle güzel evlatlar yetiştirdikleri için ayrıca teşekkür etti.

Yarışmaya katılan aileler çocuklarının böyle güzel bir projede yer almasından oldukça memnun olduklarını, bu projeyi düzenleyen ve destek olan tüm kurum ve kişilere teşekkür ettiklerini belirttiler.

Yarışmaya katılan çocuklar arasında Özel Optimed Hastanesi, Kardiyoloji uzmanımız Doç. Dr. Göksel Açar, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanımız Yaşar Pala ve Çocuk Hastalıkları Uzmanımız Uz. Dr. Metin Sezen’in de çocukların ait resimler yer almaktaydı.

 

 

 

 

 

 

0282 726 0 555