Ayhan Arslan: Sizin için yenilendik!

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Bundan 11 yıl önce, yedi hekim arkadaşımla, Optimed Hastanesi’ni açmaya karar verdiğimizde, Çerkezköy’ümüzde maalesef  sağlık hizmetleri çok yetersizdi. Hastalarımızı çevre il ve ilçelere göndermek zorunda kalıyorduk, örneğin yoğun bakım ünitesi yoktu, ameliyathane imkanları kısıtlıydı. Yeni doğan bebeklerimizi yaşatmak için burada tutamıyorduk, onları da yeni doğan ünitelerine sevk etmemiz gerekiyordu. Görüntüleme hizmetleri yok denecek kadar azdı. Bugünkü anlamda tomografi, emar cihazları yoktu. İşte tam da bu eksiklerin farkına vardığımız dönemde, halkımızın da destekleri ile hastanemizi kurduk.

Geçtiğimiz 11 yılda, yaklaşık 500 çalışan, 60 hekim ve 200 yatak kapasitesine ulaştık.

2011 yılından bu yana Cerrahi Tıp Merkezimizle, Çorlu bölgesinde de optimum bir şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz, hizmet kalitesini daha da artırmak için çalışmalarımız sürüyor.

Optimed Ailesinin değerleri hastalarımız ve yakınları, hekimlerimiz ve diğer sağlık çalışanlarımız ile  tedarikçilerimizden oluşmaktadır.

Hastalarımız bizim en kıymetli değerlerimizdendir; onların sağlık güvenliği, alacakları hizmetin kalitesi, mahremiyetlerinin sağlanması ve kendilerini rahat ifade edebildikleri, yardım istedikleri her konuda cevap alabildikleri bir kurum olarak devam etmek ve her geçen gün daha da iyileştirmek ve geliştirmek için sürekli çalışıyoruz. Amacımız sağlıkta kalitenin, güvenli adresi olmak ve bu itibarımızı her koşulda sürdürmektir.

Hastalarımızın yakınları da bir o kadar önemlidir. Onların refakat ettikleri süreç içerisinde, işlemlerinde kolaylık sağlamak, yardıma ihtiyaç duydukları alanlarda yanlarında olmak, onların da kaliteli ve konforlu bir hizmet alarak, güvenliklerini sağlamak için özen gösteriyoruz

Bizi Optimed yapan, hasta ve hasta yakınlarımızla birebir temasta olan, onlarla samimi ve güven temelli bir iletişim geliştirerek, güçlü bir aile olmamızı sağlayan, her koşulda önce insan sağlığı diyen hekimlerimizdir. İşte onlar da, kurumumuzun temel taşlarındandır. Hekimlerimizin görüşleri bizler için çok önemlidir; cihaz, teknoloji gibi konularda, iyileştirme adına tüm taleplerini göz ardı etmeden ilgileniyor ve gereken işlemleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Hekimlerimizin yanı sıra, takım ruhu içerisinde ekip olmayı başarmış, kendilerini işlerine adamış, fedakar ve cefakar diğer tüm çalışma arkadaşlarımıza da, bu başarılarımızdaki katkılarından dolayı minnet duyuyoruz.

Kurulduğumuz 2007 yılından bu yana, her bir değerimiz için, daha iyi olacak ne varsa yapmaya çalışarak, amacımıza ulaşıp bunu sürdürerek büyümeye devam etmek istiyoruz.

Optimed Ailesi olarak, güvenilir, kaliteli sağlık hizmetini, uygun bir ücretle sunmaya çalışan bir anlayışı, yani optimum davranmayı, her zaman önemsedik ve benimsedik. Hastalarımızın ve çalışanlarımızın güvenerek bizi tercih etmeleri en büyük kazancımızdır. Bana göre, sektörümüzdeki  en büyük ve en fark oluşturan, kurum itibarı olarak artımız budur.

Sağlık sektöründe referans hastane olmak adına; bilimsel kongreleri, fuarları yakından takip ediyoruz. Hastalarımıza güvenilir, doğru teşhisi koyma ve gerekli, uygun tedaviyi sunma noktasında, gelişen dünyada ne yapılıyorsa onları yakalamaya çalışıyoruz.

Yenilediklerimiz…

Son iki yılda, iki binamızda da, birçok alanı hastalarımız ve yakınlarının çok daha iyi ve kaliteli hizmet alabilmeleri için yeniledik:

Girişimsel Kardiyoloji Ünitemizde yer alan Anjiyo cihazımız ile kalp hastalıklarının teşhis ve bazı durumlarda tedavisinde geç kalmadan yol alıyor, hayat kurtarabiliyoruz. Bu cihaz ile Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahi ekibimiz dışında, Beyin – Omurilik ve Sinir Cerrahi ekibimize de hizmet veriyoruz. Burada teşhisi konan hastalarımızın bir kısmına da, Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizde, açık kalp ameliyatı dahil, çeşitli kompleks işlemler yapılabiliyor.

Özellikle, Atatürk Caddesine cephesi olan ilk ve 1. Binamızın giriş alanlarını, lobilerini, koridor ve bekleme alanlarını genişletip, yenileyerek, hastalarımız ve çalışanlarımız için daha hijyenik ve konforlu hale getirdik.

Bu binayı nerdeyse tamamen, anneler ve yeni doğan bebekler için ayırdık ve yeniden tasarladık. Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili tüm poliklinikler, doğum üniteleri, hasta odaları ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerimizin hepsi bu binada, daha modern, daha teknolojik ve daha konforlu bir hale getirilerek yeniden yapıldı.

2015 yılında “Bebek Dostu Hastane” olmamızın ardından, şimdi de “Anne Dostu Hastane” olma yolunda ilerliyoruz.

Acil Servis hizmetimizi de yenilediğimiz ve büyüttüğümüz alanlarda daha elverişli koşullarda sunuyoruz.

Yine aynı şekilde bina girişinde, hasta ve hasta yakınlarının daha rahat oturup, dinlenebilecekleri ve yiyecek içecek açısından zengin bir yelpazeye sahip, çok sayıda hizmetlisi ile CAFEMED isimli kafeteryamızı açmış olduk.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizi, hastalarımız ve çalışanlarımız için daha ergonomik, şık ve daha konforlu bir şekilde yeniden tasarladık ve kapasitesini artırdık.

Laboratuvar ve Radyoloji ünitelerimiz de tekrar planlanarak, eksikler giderilerek yeniden kuruldu. Radyoloji ünitemizdeki MR cihazımızı, geçtiğimiz yıl daha hızlı ve iyi sonuçlar vermesinden ötürü, sessiz çekim yapabilmesi özelliği ve kısa bir tünele sahip olmasının da avantajı ile 1,5 Tesla Kapalı MR cihazı ile değiştirdik. Yine aynı şekilde Radyoloji ünitemizde yer alan BT (Bilgisayarlı Tomografi) cihazımızı, düşük doz radyasyon ve hızlı çekim özelliği olan yeni versiyonu ile değiştirdik.

Tabii ki, tüm bu gayret ve çaba, hastalarımızın bizden sürekli memnun kalmaları ve bizi tercih ve tavsiye etmeye devam etmeleri içindir; bu kararlılık ve istek ise, tüm çalışanlarımızla beraber, ellerini taşın altına koyan, kurucu sekiz hekime aittir. Hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek gerekir.

 

Ayhan Arslan

 

0282 726 0 555