Bağlık Mahallesi Muhtarı Tahsin Akgün “Periferik Anjiyo” oldu!

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Tahsin Akgün Özel Optimed Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Güzeloğlu yönetiminde “periferik anjiyo” oldu.

Türkiye Muhtarlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Ve Bağlık Mahallesi Muhtarı Tahsin Akgün hastanemize bacaklarında üşüme ve uyuşma şikayeti ile başvurdu. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Güzeloğlu kendisine ilk muayeneyi yaptıktan sonra sırası ile aşağıdaki işlemleri gerçekleştirdi.

Tahsin Akgün’e ilk olarak ultrason yapıldı. Bu ultrason tamamen tarama amacı ile gerçekleşti, durumu daha net incelememizi sağladı.  Ardından hastanın şikayetleri, poliklinik muayenesi ve ultrasonda bizi anjiyo açısından destekledi.

Tahsin Akgün şeker hastası ve bildiğiniz gibi şeker göz damarlarını etkiliyor, kalp damarlarını etkiliyor tüm bu damarları etkilediği gibi özellikle diz altındaki atar damarları da sık vurduğu görülüyor. Muhtarımıza yaptığımız ultrason incelemesi sonrası diz altındaki damarlarda akımda azalma gördük.  Kendisine bugün yaptığımız “Periferik Anjiyo” işlemi ile tam tanıyı koyduk.

Tahsin beyin her iki bacakta dize kadar olan damarlarında her hangi bir sıkıntı yokken, diz altındaki atardamarlarında şekere bağlı yer yer darlıklar ve tıkanıklıklar tespit edildi. Özellikle sağ bacağındaki üç atardamardan bir tanesinde ardışık çok ciddi darlıkları var, sol bacağında da bir damarı tıkalı. Biz böylece Optimed olarak bugünkü işlemle tanıyı netleştirdik, önümüzdeki 1 hafta 10 gün içerisinde kendisine ikinci bir anjiyo daha yapacağız.

Bu kez tedavi amaçlı bu işlemi gerçekleştireceğiz. Hastanın diz altındaki tıkalı olan damarları balon anjiyoplasti ile açmayı planlıyoruz. Tedavi amacı ile yapacağımız anjiyo ile her iki bacağında ki sorunu çözüp bundan sonraki yaşamını daha konforlu idame etmesini sağlayacağız. Şuan ciddi bir sıkıntısı yok. Ancak erken teşhis, doğru tedavi ve kontrollü yaşamla sıkıntısız bir şekilde hayatına devam edebilir.

Akgün’ün sevenleri, haberi duyar duymaz hastanede kendisini ziyaret edip, çiçekler getirerek kendisine şifa dilediler. Ziyaretçiler arasında Kapaklı, Çerkezköy, Veliköy, Karaağaç muhtarları ve Çerkezköy Nüfus Müdürü Gülhan Yavuz’da vardı.

0282 726 0 555