Berrin Küçük’ün doğum hikayesi…

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Kadınlar çoğunlukla normal doğum sancılarından çok korkarlar. Ben ise sezaryen olmaktan, anestezi almaktan daha çok korkuyordum. Bedenime zorunlu olmadıkça ameliyatla müdahale edilmesini istemiyordum. Bu yüzden, hamileliğimin en başından beri kendimi fiziksel ve zihinsel olarak normal doğuma hazırlamaya çalıştım. Hamileliğimin son sürecinde eşimle beraber katıldığımız doğum okulunda da, bir çift olarak normal doğuma nasıl daha rahat adapte olacağımızı, doğum sürecini nasıl daha rahat atlatabileceğimizi anlatarak cesaretimi artırdılar.

Doğum dalgaları her ne kadar beni zorlasa da çok geçmeden, hiçbir ek müdahaleye gerek kalmadan kızımıza kavuştuk. Doğumdan sonra fiziksel olarak iyi durumda olmak, ilk anından itibaren bebeğimi emzirebilmek, onun ihtiyaçlarını giderebilmek te normal doğumun en güzel yanları olsa gerek.

Tüm bu süreçte bana en iyi şekilde destek olan, motivasyonumu sürekli yüksek tutan ve normal doğuma odaklanarak ne kadar doğru bir şey yaptığımı bana her adımda hissettiren, başta doktorum Nevzat Koç olmak üzere, tüm doğum ekibine çok çok teşekkür ederim.

0282 726 0 555