Çerkezköy Kent Konseyi Sağlık Temalı Bilgilendirme Toplantısına katıldık.

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Özel Optimed Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mehmet Gözlügöl ile birlikte 8 Kasım Çarşamba günü Çerkezköy Kent Konseyi’nin gerçekleştirdiği Sağlık Bilgilendirme Toplantısına katıldık.

Sağlık bilgilendirme toplantısında programa katılan dinleyicilere “eklem ağrılarını ve sık karşılaşılan kireçlenme” konusunu anlattı. Katılımcıların sorularını tek tek yanıtladı.

Bu verimli ve topluma faydalı bilgilendirme toplantısına aynı zamanda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve Bağlık Muhtarı Tahsin Akgün’de katıldı.

Op. Dr. Mehmet Gözlügöl, eklem ağrılarının neden olduğunu, bu hastalıkların tedavi seçeneklerinin neler olduğunu söyledi. Gözlügöl katılımcılara sağlıkları ile ilgili dikkat etmesi gereken tüm püf noktaları da paylaştı. Ve halk arasında en çok karıştırılan konu olan “romatizma ve kireçlenme” konusunda da arasında ki farkı anlatarak bir açıklık getirmek istediğini belirtti. Devamında romatizmanın ne olduğunu ve nedeninin bilinemediğini, kireçlemenin ne olduğunu ve nedenlerini tedavi süreçlerini anlattı. Kireçlenme için bir süre sonra tedavilerin yetmediği durumda protez takılabilmesi durumunu da anlattı. Böylece hastaların daha rahat ettiğini, 15-20 kadar ağrılarının yok denecek kadar azaldığını dile getirdi.

Gözlügöl son olarak peki protez ne zaman takılmalı sorusuna ise şu şekilde cevap verdi; “ağrılarınız sizi gece uykunuzdan uyandırıyorsa ya da günlük hayatta yapmanız gereken işlerinizi tek başınıza yapamıyorsanız protez zamanı gelmiş demektir” dedi ve katılımcılara geldikleri için teşekkür ederek, bilgilendirmeyi sonlandırdı.

0282 726 0 555