COVID-19’un teşhisi esnasında en çok kullanılan cihazlardan biri olan kalay filtreli Bilgisayarlı Tomografi cihazımızla radyasyon oranını minimum seviyeye indirmek artık mümkün

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Özel Optimed Hastanesi olarak amacımız bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında yaşam kalitenizi yükselterek hayatınızı sağlıklı bir şekilde sürdürmenize katkıda bulunmak ve bunu yaparken de sağlık sorunlarınıza doğru şekilde çözüm üretebilmektir.

Bununla birlikte hastalarımızın tedavisi esnasında son teknolojiye uygun cihazlar eşliğinde hastalarımıza konfor alanı sağlayarak en iyi tedavi sonucunu sağlamayı hedeflemekteyiz. Radyoloji bölümümüzde yer alan Bilgisayarlı Tomografi (BT) cihazlarımız herhangi bir bölümün ayrıntılı kesitsel görüntüsünü oluşturabilmekte olup yumuşak doku hastalıklarından kırıklara kadar birçok hastalığın tanısında kullanılabilmektedir. Özellikle direkt grafi ve ultrasonografi gibi diğer görüntüleme yöntemlerinin açığa kavuşturamadığı durumlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca beyin, vertebra, toraks, abdomen, kemik ve pelvik yapılar gibi vücudun herhangi bir kesiminin spiral ya da sequential taraması yapılabilmekte; cerrahi gereksinimi azaltmak ve lezyonların doku tanısı için BT eşliğinde biyopsi ve girişimsel işlemler de yapılmaktadır.

Hastalarımızın tedavisi esnasında kullandığımız yeni SIEMENS SOMATOM go.Now kalay filtreli Bilgisayarlı Tomografi cihazımızla, cihazın sahip olduğu tablet teknoloji sayesinde kullanım parametrelerinin hastanın yanında uygulanması mümkün. Bu yöntem ile özellikle pediatrik hastaların konforu ve güvenliği amaçlamaktayız.

Cihazın en öne çıkan özelliklerinden biri de kalay filtre özelliği ile standart Bilgisayarlı Tomografi (BT) cihazlarına oranla minimum seviyede radyasyon yaratmasıdır. Bu da hastanın minimum seviyede radyasyona maruz kalmasını sağlayarak hastanın sağlığının olumsuz olarak etkilenmesini önlemektedir.

Aynı zamanda SIEMENS SOMATOM go.Now Bilgisayarlı Tomografi cihazı 2017 yılında Auntminnie’de yılın en iyi radyoloji ürününü; 2018 yılında ise ARED Dot Dizayn ödülünü kazanmıştır.

0282 726 0 555