Estetik burun ameliyatları hakkında bilinmesi gerekenler

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, doğumsal veya sonradan edinilmiş anomalilerin fonksiyon ve şekil bozukluklarının giderilmesine yönelik hizmet vermektedir. Hissedilen eksiklikler veya yapısal bozukluklar bu konuda uzmanlaşmış hekimler sayesinde giderilebilir. Estetik Cerrahi , Plastik cerrahi içinde bir yan daldır. Burada tıbbi bir problemden çok estetik problemler vardır. Plastik cerrahi; hastaların değişmesini istedikleri, vücutlarında yeniden şekillendirmek istedikleri yerleri değiştirerek kişinin kendine bakış açısını ve görüntüsünü değiştirmesine katkı sağlamaktadır.

Rekonstrüktif cerrahi ise; hastaların doğum sırasında veya sonrasında oluşmuş yapısal bozukluklarını düzeltmek veya yok etmek için uygulanır. Rekonstrüktif cerrahide öncelikli amaç kullanılmayan fonksiyonların yerine getirilmesidir.

 • Estetik Plastik Cerrahi Operasyonları
 • Burun Estetiği (Rhinoplasty)
 • Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasty)
 • Kulak Estetiği (Otoplasty)
 • Yüz Germe (Face-Lift)
 • Karın Germe (Abdominoplasty)
 • Liposuction ve Vücut Biçimlendirme
 • Meme Büyütme (Breast Augmentation)
 • Meme Küçültme (Breast Reduction)
 • Meme Dikleştirme (Breast Lift Surgery)
 • Kol ve Bacak Germe (Thigh and Arm Lift)
 • Yüz, Yanak ve Dudak dolgu
 • Dikiş izi silme
 • Vajina plasti
 • Jinekomasti (Erkekte büyük meme)

Estetik Burun Ameliyatları

Estetik burun ameliyatları nasıl planlanır?

Burun ameliyatı öncesi hekim ve hasta en az yarım saat yapılacak ameliyat hakkında konuşmalı, hastanın fotoğraflarını hekim ve hasta birlikte değerlendirmelidir. Bu yapılacak ameliyatın planlanması ve hastanın hekimden beklentilerinin tam olarak anlaşılabilmesi için oldukça yararlıdır. Üç boyutlu bilgisayar programları ile hekim ve hastanın burun üzerinde şekil değişikliklerini birlikte değerlendirmesi zaman kazandırır. Ancak elinde bir fotoğraf ile gelen ve benim burnumu bu şekilde yapın diyen hastalar da bilmelidirler ki her yüzün kendine ait harmonisi ve dengesi vardır. Her yüze giden burun farklıdır. Bir yüzde güzel görünen bir burun başka bir yüzde oran ve açı farklılıkları nedeni ile güzel durmayabilir. O nedenle kişiler örnek gösterdikleri burunun tıpatıp aynısının yapılmasının mümkün olmayacağını da bilmelidirler. Ancak hastalar bilmelidir ki burun ameliyatları estetik cerrahinin en yüz güldürücü, eskisine oranla çok daha rahat yapılan ve başarılı sonuçlar elde edilen ameliyatlarıdır. Burunda yapılacak milimetrik değişiklikler hastanın yüz görünümünü çok pozitif oranda güzelleştirmektedir.

Burun Estetiği

Estetik burun ameliyatı (rinoplasti) veya burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, estetik cerrahi ameliyatlarının en yaygın olarak uygulamadır. Estetik burun ameliyatı burnunuzu küçültebilir veya büyütülebilir, burun ucunun veya kemerinin şeklini değiştirebilir, burun deliklerinizin genişliğini daraltabilir veya burnunuzla üst dudağınız arasındaki açıyı değiştirebilir. Aynı zamanda doğumsal veya yaralanmaya bağlı bir şekil bozukluğunu düzeltebilir veya soluk almanızdaki bazı problemleri giderebilir.

Estetik burun ameliyatı dış görünüşünüzü güzelleştirebilir ve kendinize güveninizi arttırabilir. Ancak bu, ameliyatın görüntünüzü mutlaka sizin hayal ettiğiniz yüz görünümüne uyacak şekilde değiştireceği ve diğer insanların ameliyattan sonra size farklı davranacağı anlamına gelmez. Ameliyata karar vermeden önce, neden ameliyat olmak istediğinizi ve bu ameliyattan ne beklediğinizi kendinize sorunuz, dikkatle düşününüz ve bunları cerrahınızla tartışınız. Estetik burun ameliyatı için en uygun hastalar mükemmellik arayanlar değil, dış görünümlerinde güzelleşme ve daha iyiye doğru bir gelişme bekleyenlerdir. Birçok cerrah, buluğ çağındaki gençlerin gelişimlerini tamamlayana kadar ameliyatı ertelemeyi tercih eder.

Bu bekleme süresi, 18-22 yaş civarıdır. Ameliyat kararının aile tarafından değil, bizzat kendisinin hayata geçirmek istediği bir karar olduğundan emin olmak için, gençlerin sosyal ve ruhsal uyumunu dikkate almak önemlidir.

0282 726 0 555