Genel Cerrahi

Genel Cerrahi bölümümüz, en son tıbbi teknolojiyi kullanarak komplike ameliyatlar da dahil olmak üzere tüm cerrahi operasyonlara cevap vermeyi amaçlamaktadır. Hasta odaklı, güler yüzlü, nitelikli ve güvenilir hizmet vermeyi misyon olarak belirleyen Özel Optimed Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü; modern teknikleri kullanarak, başta minimal invazif (Laparoskopik) cerrahi ve acil cerrahi olmak üzere tüm klinik cerrahi uygulamalarında Türkiye’nin en güvenilir Genel Cerrahi bölümleri arasında yer almayı vizyon olarak kabul etmiştir.

Poliklinik hizmetlerini haftanın 6 günü, acil servis hizmetlerini ise 7 gün 24 saat aralıksız olarak sürdüren hastanemizin Genel Cerrahi bölümü, hastalarımıza aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır.

Bu bölümde, başta Goitre olmak üzere, sürrenal (böbreküstü bezi), tiroid ve paratiroid bezi hastalıklarının ve vücuttaki tüm hormonal sistemin benign ve malign hastalıklarının cerrahi tedavisi yapılmaktadır.

Bu ünite, safra kesesi ve yolları, karaciğer ve pankreas hastalıklarında özel deneyim gerektiren cerrahi tedaviyi gerçekleştirmektedir. Bölümümüzde, safra taşına bağlı safra kesesi ve safra yolları ile ilgili hastalıkların tüm laparoskopik tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Genel Cerrahi Bölümümüzde benign ve habis kolon-rektum (kalın bağırsak) hastalıkları konusunda tüm girişimler, güncel teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Hastanemizin bu ünitesinde, sık rastlanan hastalıklardan hemoroid (basur), fistül veya fissür (çatlak) gibi anal bölge rahatsızlıklarında da hastalarımıza hizmet sunulmaktadır.

Obezite Cerrahisi, Tip2 Diyabet Cerrahisi

Laparoskopik cerrahi ünitesinde, safra kesesi, mide, gastroözafagial reflü, dalak, appendiks hastalıklarının laparoskopik tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Kistler, enfeksiyonlar, fibroadenomlar, mastit ve abse tedavisi,  meme kanser taraması, tedavisi ve takibi, meme başı akıntısı ve diğer iyi huylu hastalıkların takip ve tedavileri yapılmaktadır.

Genel Cerrahi Bölümüne bağlı onkoloji ünitesi, meme tümörleri, sindirim sistemi tümörleri; karaciğer, pankreas, safra yolları tümörleri, deri ve yumuşak doku tümörleri, malign melanom, tiroid bezi ve diğer endokrin bez tümörlerinin cerrahi tedavisini yerine getirmektedir.

Bu ünitede, özofagus (yemek borusu), mide, duodenum (on iki parmak bağırsağı), ince bağırsak ve kalın bağırsak hastalıklarının cerrahi tedavisi gerçekleştirilmektedir.

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi

Özel Optimed International Çorlu Hastanesi

0282 726 0 555