Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

2007 yılında “Sağlığınız Güvende” felsefesiyle çıktığımız yolculukta emin adımlarla ilerliyoruz. Optimed Sağlık Grubu olarak yönetim ideolojimizin temelini “Tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, hasta haklarına saygı duyarak, ileri teknolojik cihazlarla donatılmış tesisler ile uluslararası kalite standartlarındaki hastanecilik anlayışımızı Trakya Bölgesi’ne ulaştırmak” oluşturuyor. 

Başarı; bilgili, deneyimli, güler yüzlü, samimi ve işini seven bir ekiple mümkün olmaktadır. Ekip çalışmasına olan inancımız ile çağdaş teknolojinin imkanlarını da yanımıza alarak, insan sağlığında yüksek standartlara ulaşmak, başarıya ulaşmamızı sağlamaktadır.

Optimed Sağlık Grubu’nun ilk şubesi olan Özel Optimed Çerkezköy Hastanemiz; teknolojinin tüm imkanlarının kullanıldığı, çağdaş, nezih ve kaliteli bir sağlık kuruluşu yaratma arzusuyla 2007 yılında kurulmuştur. Yaklaşık 60 hekim ve 500 kişilik nitelikli bir ekip, tıbbi bilgi, deneyim ve emeklerimizi toplumun hizmetine sunmaktadır. Hastalarımız tüm sağlık ihtiyaçlarını tek bir merkezden karşılayarak, uluslararası standartlarda tıbbi tanı ve tedavi hizmetlerini güvenli bir ortamda almaktadır.

Ardından 2012 yılında Çorlu’da içinde çoğu branşların bulunduğu, ameliyat yapılabilen, butik bir hastane ölçeğindeki Özel Optimed Tıp Merkezimiz kurulmuştur.

Yılların deneyim ve güveniyle üçüncü şubemiz olan gerek hekim kadrosu, gerekse son teknoloji tıbbi cihazları, gerekse de otelcilik hizmetleriyle sağlıkta çıtayı hem ulusal hem de uluslararası hastalarımız için yükseklere taşıdığımız Özel Optimed International Çorlu Hastanemiz’de 2021 yılında Çorlu’da hizmet vermeye başlamıştır.

Özel Optimed Çerkezköy Hastanemiz; Çerkezköy İlçe merkezinde bulunmaktadır ve iki blok halinde yaklaşık 17.000m2 kapalı alana sahiptir. 2015 yılı içerisinde hizmete açılan ek bina 14 katlı olup, helikopter pisti ve 200 üzeri yatak kapasitesiyle bölgede öncü sağlık kuruluşu olma hedefiyle hizmet vermeye devam etmektedir. Hastanemizde hasta bakımından gerekli son teknolojik sistemlerin yanı sıra, hastalarımızın konforu için tasarlanmış, içerisinde LCD TV, buzdolabı ve klima bulunan odalar, süit, tek kişilik veya çift kişilik olmak üzere çeşitli hasta odalarımız bulunmaktadır.

Özel Optimed Çerkezköy Hastanemiz;

 • 16 yataklı Genel Yoğun Bakım,
 • 4 yataklı Koroner Yoğun Bakım,
 • 5 Yataklı Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım
 • 14 Kuvözlü Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitelerimiz ile bölge halkına tam teşekküllü olarak hizmet vermektedir.
 • Acil servisimiz 7/24 donanımlı bir acil yardım ambulansımızın yanı sıra konusunda deneyimli doktorlar ve sağlık personeli ile tüm vakalara cevap vermektedir.
 • Bir tanesi tamamen Kalp Damar Cerrahisi ameliyatları için özel dizayn edilmiş toplam beş ameliyat salonumuz ile her türlü ameliyatı, güvenli ve steril ortamda yapmaktayız.
 • Bebek dostu hastane ve anne dostu hastane standartlarını karşılamak için özel dizayn edilen Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniklerimiz ve dört doğumhanemiz ile hizmet vermekteyiz.
 • Yenilenen bilgisayarlı tomografimiz ile ülkemizde düşük doz radyasyonla, daha hızlı ve daha kaliteli görüntüler vermekteyiz. Kapalı alan korkusu olan hastalarımız için bu korkuyu yenmeleri adına daha kısa tünele ve sessiz çekim özelliğine sahip 1,5 Tesla kapalı MR ile hizmet vermekteyiz.
 • Radyoloji ünitemiz bu cihazların yanı sıra Kemik Dansitometri, Taş Kırma, Dijitalize Mamografi, Röntgen ve Panoramik Röntgen cihazı ile 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.

Hastanemiz bölgede ilk ISO 9001: 2008 belgesi almış sağlık kuruluşudur. Personelimiz düzenli olarak hizmet içi eğitimler almaktadır. Hastanemiz, özel sağlık sigorta şirketleri ve SGK ile tüm branşlarda anlaşmalıdır. Ayrıca yapılan anlaşmalar ile uygun fiyat politikası, verimli ve etkili şekilde sunulan sağlık hizmetleri ile toplumun büyük bir çoğunluğunun sağlık hizmetlerinden yararlanmasına olanak sağlamaktadır.

Özel Optimed International Çorlu Hastanemiz;

 • 17 yataklı Genel Yoğun Bakım,
 • 13 Kuvözlü Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitelerimiz ile toplamda 75 yatak kapasitesi ile bölge halkına tam teşekküllü olarak hizmet vermektedir.
 • Acil servisimiz 7/24 donanımlı bir acil yardım ambulansımızın yanı sıra konusunda deneyimli doktorlar ve sağlık personeli ile tüm vakalara cevap vermektedir.
 • 4 ameliyat salonumuz ile her türlü ameliyatı, güvenli ve steril ortamda yapmaktayız.
 • Bebek dostu hastane ve anne dostu hastane standartlarını karşılamak için özel dizayn edilen Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniklerimiz ve dört doğumhanemiz ile hizmet vermekteyiz.
 • Yenilenen bilgisayarlı tomografimiz ile ülkemizde düşük doz radyasyonla, daha hızlı ve daha kaliteli görüntüler vermekteyiz.
 • Radyoloji ünitemiz bu cihazların yanı sıra Kemik Dansitometri, Taş Kırma, Dijitalize Mamografi, Röntgen ve Panoramik Röntgen cihazı ile 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir.
 • Siemens Dijital Mamografi cihazımız ile kanser taramalarında önemli bir role sahip mamografi çekimlerinde düşük doz uygulaması, kusursuz görüntü kalitesi ve acısız çekim yöntemleriyle hizmet vermekteyiz.
 • Girişimsel Radyoloji Bölümümüzde tiroid biyopsisi, meme biyopsisi, akciğer biyopsisi, karaciğer biyopsisi, lenf nodu biyopsisi, pankreas-sürrenal böbrek biyopsisi, batın İçi kitle biyopsisi, kemik biyopsisi, mediasten plevral biyopsisi, yumuşak doku kitle biyopsisi işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Personelimiz düzenli olarak hizmet içi eğitimler almaktadır. Hastanemiz, özel sağlık sigorta şirketleri ve SGK ile tüm branşlarda anlaşmalıdır. Ayrıca yapılan anlaşmalar ile uygun fiyat politikası, verimli ve etkili şekilde sunulan sağlık hizmetleri ile toplumun büyük bir çoğunluğunun sağlık hizmetlerinden yararlanmasına olanak sağlamaktadır.

0282 726 0 555