Kalp hastamız Perihan Karaköy’e 3 işlem birden yapıldı.

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Güzeloğlu 58 yaşında ki kadın hastaya, 3 işlem birden gerçekleştirdi. 17 yaşından bu yana kalp hastalığı olan hastamız sağlıkla taburcu edildi.

Koroner arter hastalığı nedeniyle koroner arter bypass greft operasyonu, kalbin sol kulakçığı ile sol karıncığı arasında bulunan ve mitral kapak adını verdiğimiz kalp kapağındaki ciddi darlık ve beraberinde olan yetmezlik nedeniyle mitral valve replacement dediğimiz mitral kapağın yapay bir kalp kapağı ile değiştirilme işlemi aynı zamanda bu hastalıkların zaman içinde kalpte yaptığı değişikliklere bağlı oluşan Atrial fibrilasyon denen ritim problemi içinde bu ritim probleminin olası kaynaklandığı yerleri cryoablasyon denen -80 derece deki soğuk çubukla yakarak tedavi etme işlemini yaptık. Tüm bu işlemler sonrası ise hastamızı sağlıkla taburcu ettik.

Hastamızla yapılan mini söyleşiden; 58 yaşındayım, 8 çocuk annesiyim. 17 yaşından bu yana kalp büyümesi rahatsızlığım vardı. Ama herhangi bir tedavi görmedim. Optimed hastanesine nefes darlığı şikayeti ile geldim. O esnada kalp krizi geçiriyormuşum, buraya gelir gelmez hemen yapılan tetkiklerle anlaşıldı ve Allah’a dua ettim beni çocuklarıma bağışlasın diye ardından ameliyat kararı çıkınca ben de tamam dedim ve oldum. Hastaneden ve doktorumdan çok memnunum. Sağlığıma kavuştum.

0282 726 0 555