Medikal Estetik Ünitesi

İstenmeyen bölgesel yağlar, bayan erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır.

Soğuk Lipoliz Yöntemi; Bu yöntem, bugüne kadar ki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları, belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak , zarlarını eritip vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesi esasına dayanan bir vücut biçimlendirilme yöntemidir (tedavisidir).

Cryo e Action (Soğuk lipoliz) yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelerek onların yokolmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir.

Cryolipoliz (Soğuk lipoliz) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.

Lenf drenaj masajı, özellikle ödemi azaltmak için en önemli uygulamadır. Son derece hafif, monoton, yavaş, ritmik ve cilt yüzeyine yapılan bir masajdır. Lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Lenf drenaj masajı ile lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir. Lenf drenaj masaji bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır ve direnç sistemimizi güçlendirir. Güçlenen beden iç ve dış etkenlere karşı mükemmel bir direnç gösterir, bu sayede fizyolojik iyilik hali dışında ruhen de arınma sağlar.

Lipoliz, bölgesel fazlalıkların doğal yollarla atımını sağlayan, soyadan elde edilen PPC (fosfaditilkolin) maddesinin lipoliz iğnesi marifetiyle deri altına enjekte edilmesine dayanan etkin bir tedavi yöntemidir. Liposuction ameliyatlarına göre cerrahi olmaması, maliyetinin az olması, yan etkisinin bulunmaması, gündelik yaşama dönme süresinin kısalığı gibi nedenler lipoliz uygulamalarını daha cazip kılmaktadır.

Lipoliz hangi tedavilerde kullanılıyor?

• Bölgesel yağlanma olan tüm bölgelerde (karın, basen, bacak, kol, boyun)
• Göz altı yağ torbalarını gidermede
• Selülitleri gidermede
• Jinekomasti (göğüs büyüme rahatsızlığı) tedavisinde

Lipoliz uygulaması ve etkileri

Lipoliz uygulamasında, bölgesel yağlanmanın görüldüğü alana 10 – 13 cm.’lik, çok ince iğnelerle PPC maddesi enjekte edilmektedir. Bu madde yağ hücrelerinin geçirgenliğini artırarak parçalanmasını ve karaciğer tarafından yok edilmesini sağlıyor. Sonrasında vücudun doğal lenfatik sistemiyle dışarı atılıyor. Vücut, yağları doğal bir şekilde dışarı attığı için de liposuction operasyonları sonrası oluşan sarkma gibi etkileri bulunmuyor.

Lipoliz uygulamasının etkileri tedaviden hemen sonra başlamaktadır. 2. seans sonunda yani tedaviden yaklaşık 1 – 2 ay sonra gözle görülür bir incelme sağlamaktadır.

Cildinizin özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere kişiselleştirilmiş yöntemler sunan medikal cilt bakımı, cildinizin canlanarak derinden temizlenmesine ve tazelenmesine yardımcı olur.

Her cilt tipine uygun olarak yapılan bakım şeklidir. Cildin canlanmasını, temizlenmesini ve tazelik kazanmasını sağlar. Bu bakım temizleme, buhar ve iyileştirici maske içermektedir. Yaklaşık 1.5 saat sürer. Dermokozmetik ürünler kullanılarak işlem sağlanır.

Kuru ve hassas ciltlerde uygulanan, ayrıca kılcal damarların genişlemesini engelleyen, cilde parlaklık, nem, PH ve denge sağlayan bir bakım türüdür.

Genel ve bölgesel olarak cilt bakımı yapılır. Bu tedavide (akneli ciltlerde) aknelerin temizlenmesi sağlanarak, cildin tekrar dengesini kazanması, temizlenmesi ve akne oluşumunun engellenmesi amaçlanır.

Leke tedavileri, zamana bağlı olarak veya fiziksel etmenlerden kaynaklanan sivilce izi, yara izi gibi cilt sorunlarının giderilerek cilde parlaklık ve canlılık kazandırmak amacı ile uygulanan tedavi yöntemleridir. Leke tedavisi pek çok yöntemle uygulanabilmektedir.

Ciltteki gözeneklerin genişliği, yağların düzensizliği ve cilt sarkmaları gibi problemlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Derinin temizlenmesi sonrası cilde nüfus etme özelliği olan karbon serumu sürülerek, cildin serumu emmesi sağlanır ve cilde lazer uygulanır. Bu şekilde ciltteki gözeneklerde küçülme, kırışıklıklarda azalma ve ciltte gerginlik elde edilir.

Leke tedavisi ile alerji, sigara, alkol ve kafein tüketimi, derinin incelmesi gibi nedenlerle oluşan göz altı morluklarınıza da son verebilirsiniz!

Lekelerin giderilmesi ve cildin canlanması için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Doğum lekeleri, sivilce lekeleri, hamilelik lekeleri, yaşlılık gibi cilt problemlerinde bu yöntem sıkça uygulanmaktadır. Lekelerde etkili olmasının yanı sıra cilde canlılık ve parlaklık da kazandırır. Bu yöntem, ciltte var olan melaninin homojen şekilde dağılması esasına dayanır.

Kimyasal peeling çeşitli asidik ve bazik kimyasal ajanlarla deriye peeling uygulanması yöntemidir. Peeling, cildin yıpranmamış ve sağlıklı olan tabakasını örten yıpranmış tabakanın soyularak dökülmesi işlemidir. Bu şekilde daha canlı, daha gergin ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.

Kimyasal peeling yaygın olarak yüzeysel şeker pancarından elde edilen glikolik asitlerle, sütte bulunan laktik asitlerle uygulanabilir. Peeling işlemi sonrası, kabuklar oluşması durumunda soyulmamalı ve güneşten mutlaka kaçınmalıdır. Doktor tarafından verilen nemlendiricilerin kullanılması uygun olacaktır.

Yaşlanma ile birlikte, fiziksel değişikliklerin de etkisi ile ciltte değişiklikler meydana gelir. Bunlar ciltte yaralanma benzeri etkiler bırakır. Bu bakımdan cilt gençleştirme ve yaralanma tedavileri benzerlik gösterir. P.R.P. işlemimde kişiden alınan kanın platelet açısından zengin olan kısmı ayrıştırılarak tedavi bölgesine enjekte edilir. Bu şekilde büyüme faktörünün serbest kalması sağlanmış olur. Yaraların iyileşmesi, kırışıklık, akne izleri gibi cilt problemlerinin büyük ölçüde giderilerek cilt yenilenir. P.R.P. ile hücre yenileme tedavisinin etkili olduğu pek çok durum mevcuttur. Ultraviyole ışınlarına maruz kalmaya bağlı oluşan deri kırışıklıklarının düzeltilmesi, çöküklerin giderilmesi, ciltteki esneklik ve parlaklığın geri kazanılması amaçlı, derinin zarar gördüğü yara ve çatlak gibi durumlarda iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla kullanıldığı gibi, tek başına saç tedavilerinde de yaygın olarak kullanılır.

Cerrahi olmayan, FDA onaylı, ameliyatsız bir cilt germe yöntemidir. Zamana bağlı kötü beslenme alışkanlıkları, alkol ve sigara tüketiminden kaynaklanan, genetik ve çevresel faktörler nedeniyle ciltte oluşan derin izlerin giderilmesini sağlar. Güneş ışınlarından yıpranan dekolte bölgesini canlandırmanın yanı sıra, sarkan gıdıları toparlamaya ve boyundaki kırışıklıkları yok etmeye yardımcı olur. Tek bir uygulama sonrası elde edilen sonuç 2 yıla yakın muhafaza edilir.

Yaşlanmayı geciktirmeyi sağlayan anti-aging uygulamalarında ve yaşlanma sürecinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanabilen mezolifting cilt germe anlamını ifade eder. Mezolifting, yaşlanma ile ciltte eksilen maddelerin yerine koyulması işlemidir.

Anti-aging özelliği taşıyan çeşitli mineral ve vitaminlerin vücuda verilmesi yerine, mezoterapi şeklinde doğrudan uygulanması ilaçların gerekli bölgelerdeki etkinliğini arttırarak, diğer organların yorulmasını engeller. Seans sayısı kişinin durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Yüz kırışıklık tedavilerinde dolgu maddeleri sıklıkla kullanılmaktadır. Şeffaf ve renksiz jel formundaki dolgu maddeleri derinin üst kısmında cilt tonu rengi ile karışarak bir bütünlük oluşturur. Dolg maddelerinin en çok kullanıldığı yerleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

• Burun kenarından aşağı inen “nazolabial çizgiler” olarak adlandırılan çizgiler
• Burun ile ağız arasındaki “philtral çizgiler” olarak adlandırılan çizgiler
• Dudak dolgunlaştırma
• Dudak etrafındaki radial çizgiler
• Göz çevresindeki kırışıklıklar
• Alında bulunan çizgiler
• Akne izleri
• Travma veya kaza sonucu oluşan deformiteler
• Yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırma
• Vücuttaki bazı asimetrilerin düzeltilmesi

Dolgunun etkisi, kullanılan dolgunun niteliği ve kişinin cilt yapısına göre ortalama 6-12 ay devam etmektedir.

Cildimizi oluşturan tabakaları epidermis, dermis ve deri altı doku olarak sıralayabiliriz. Bu tabakaların her biri ışığı farklı şekilde emer ve yansıtır. Işık dolgusunda kollajenin yapısına giren 8 aminoasit kollajen üretimi için hammadde oluştururken, 3 antioksidan, vitamin ve minareller de cildin dış etkenlere karşı savunmasını arttırır.

Bu dolgu türü ile yanak ve gözaltı arasındaki oluklar, çöküklükler, alt göz kapağındaki torbalanmalar başarılı şekilde tedavi edilebilirken, göz altı morluklarında da belirgin biçimde azalma sağlanır. Işık dolgusu verildiği alana homojen şekilde dağılarak etkisini gösterir. Uygulama sonrası çok hızlı etki görülür. Uygulamadan 1 hafta sonra işlem en iyi halini alacaktır.

Metropol yaşamı, kötü beslenme alışkanlıkları, alkol-sigara tüketimi, stres, genetik ve çevresel faktörler yıllar içerisinde cildi yıpratarak derin izler bırakır. Bu uygulama sayesinde yüz lifting etkisine kavuşurken, cilt kalitesini arttırmak da mümkün olabilmektedir. Somon balığı omega-3 bakımından zengin olmasının yanı sıra, DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen DNA olduğundan tercih edilir. Cilt altına mezoterapi şeklinde uygulanır. Aynı zamanda cildi nemlendirerek, cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.

Özellikle anestezi korkusu yaşayan, işlem sonrası iş ve günlük hayatına kısa sürede dönmek isteyen kişiler için ameliyatsız yöntemler daha uygundur.
Altın iğne, ameliyatsız yüz germe, cilt gençleştirme ve leke tedavisi olarak da uygulanabilmektedir. Deri altına mikri iğnelerle ısı verilerek müdahalede bulunulduğundan, altının iletkenliği sayesinde doku bozulmadan uyarım yapılmış olur ve derinin kendisini yenilemesi için kollajenler harekete geçer.
Altın iğnenin kullanıldığı alanları şu şekilde sıralayabiliriz: Cilt Gençleştirme – Anti-Aging (Kırışıklık tedavisi, Lifting, elastikiyet kaybı v.s.), yara izi tedavileri , akne izleri, cilt izleri ve saç dökülmesi tedavisi.

Botox, cilt gençleştirme ve genç bir görünüm yaratmak için çok pratik şekilde, yapılan bir iğneli uygulamadır. Bu uygulama ile çok kısa sürede kırışıklık ve çizgilerinizden kurtulabilirsiniz.

Botoks kırışıklık, çizgi gibi şikayetlerin olduğu tüm bölgelerde enjekte edilebilir.

 • Kaş arası botoksu
 • Kaşlar
 • Alın botoksu
 • Burun kenarları
 • Şakaklar
 • Göz çevresi (göz altı, üstü, kaz ayakları botoksu)
 • Dudak üstü botoksu
 • Gülme ve dudak büzme çizgileri için dudak üstü ve altı
 • Çene botoksu
 • Boyun botoksu
 • Dekolte botoksu
 • El gençleçtirme botoksu

Botoksun tıpta bir çok kullanımı mevcuttur. Aşırı terleme tedavisi, migren ağrılarının azaltılması gibi amaçlarla da kullanılmaktadır.

 • Aşırı Terleme Botoksu (Hiperhidrozis)
 • El terlemesi botoksu
 • Ayak terlemesi botoksu
 • Koltukaltı terlemesi botoksu
 • Botoksla Migren Tedavisi
 • Estetik ve fonksiyonel burun düzeltilmesi (Rinoplasti, septorinoplasti)
 • Yüz yenileştirme (Yüz germe- göz kapağı ve ağız çevresi revizyonları, kırışıklıkların tedavisi)
 • Endoskopik yüz-alın germe, kaş kaldırılması
 • Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti)
 • Kepçe kulak ve kulak kepçesindeki diğer estetik problemlerin düzeltilmesi ,
 • Çene büyütme ve küçültme operasyonları (Mentoplasti),
 • Deride skar (yara izi) ve düzensizliklerin giderilmesi,
 • Saç, sakal ve kaş ekimleri
 • Lazer uygulamaları (yüz soyma, lekelerin ve damar malformasyonlarının giderilmesi)
 • Estetik meme operasyonları: Büyütme, küçültme ve dikleştirme
 • Aşırı deri-derialtı yağ dokusunun azaltılmasına yönelik operasyonlar (liposuction- lipektomi)
 • Karın germe (abdominoplasti)
 • Bacak kontur düzeltme (yağ alınması, enjeksiyonları veya bacak implantları ile)
 • İmplantlarla (yumuşak dokuya uygulanan protezler) kontur düzeltmeleri (Kalça ve uyluk implantları, erkekte pektoral (göğüs) implantlar-bacak implantları gibi)
 • Kızlık zarı tamiri
 
0282 726 0 555