MEZOTERAPİ: CİLT GENÇLEŞTİRME İÇİN ETKİLİ BİR YÖNTEM

Cilt gençleştirme, günümüzde birçok kişinin ilgilendiği bir konudur. Güzellik endüstrisi, insanlara, daha genç ve taze görünmek için birçok yöntem sunmaktadır. Bunlardan biri de mezoterapidir. Mezoterapi, cildin daha genç ve sağlıklı görünmesi için kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi ;  ilaçların, vitaminlerin, minerallerin, amino asitlerin ve diğer besin maddelerinin cildin orta tabakasına veya cilt altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Bu enjeksiyonlar, cildin altındaki dokulara doğrudan ulaşarak cildin gençleşmesine yardımcı olur. Bu yöntem, ciltteki kırışıklıkların azaltılması, cilt tonunun eşitlenmesi, lekelerin azaltılması saç dökülmesinin önlenmesi, cilt altı yağ dokusunun azaltılması ve cildin genel olarak daha genç görünmesi için kullanılır. Cilt altı yağ dokusunun azaltılması için yapılan mezoterapi  diğer uygulamalarından farklılık gösterir. Bu yöntem, özel olarak tasarlanmış bir karışım, yağ hücrelerinin parçalanmasına ve cilt altındaki yağ dokusunun azaltılmasına yardımcı olan bileşenler içerir. Bu yöntem, genellikle çene altı, karın, kalça, uyluk, bacaklar ve kollar gibi vücudun farklı bölgelerine uygulanır.

Mezoterapi nasıl yapılır?

Mezoterapi, lokal anestezik kremler ile ağrısız yapılan bir işlemdir. Doktor, özel bir iğne kullanarak cilt altına vitamin, mineral, büyüme faktörleri,  amino asitler ve amaca uygun olarak hazırlanan diğer maddeleri  enjekte eder. İğnelerin boyutu, tedavinin yapılacağı bölgenin büyüklüğüne göre değişir. Genellikle, bir tedavi seansı 20-30 dakika sürer ve ağrı veya rahatsızlık hissi minimum seviyededir.

Ne sıklıkta yapılır?

Mezoterapi genellikle 3-5 seans olarak uygulanır ve her seans 1-2 hafta arayla yapılır. Ancak uygulama nedeni ve hastanın durumuna göre bu değişebilir. İlk seans sonrasında, hemen fark edilebilir bir etki oluşacaktır. Ancak, tam olarak istenen etki, tüm seansların tamamlanmasıyla elde edilir.

Mezoterapinin riskleri nelerdir?

Mezoterapi, genellikle güvenli bir işlem olsa da, bazı riskleri vardır. Kullanılan maddelerin kişinin mevcut bir hastalığını alevlendirmediğinden emin olunması gerekir. Enjeksiyonların yapıldığı bölgede ağrı, şişlik, kızarıklık, enfeksiyon veya alerjik reaksiyonlar gibi yan etkiler görülebilir. Bu nedenle, mezoterapiyi yalnızca deneyimli bir dermatoloji doktoru yapmalıdır.

Sonuç olarak, mezoterapi cilt gençleştirilmesi, saç dökülmesi, leke tedavisi ve cilt altı yağ dokusunu azaltılması için etkili bir yöntemdir.

0282 726 0 555