Nijer’den gelen Diplomat: Optimed Ailesi çok sıcak, sevgi dolu!

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Nijer Cumhurbaşkanlığı’nda diplomat olan 50 yaşındaki erkek hastamız Soumaila Kangueye KOBA Obezite ve kontrolsüz tip 2 diyabet hastalığı şikayeti ile Nijer’den gelerek hastanemize başvurdu.06

Optimed hastanesine nasıl ulaştınız?

Sayın Diplomat; hastalığımın tedavisi için hastane araştırması yaparken özellikle Sağlık Turizmi Çalışmaları olan hastaneler nerelerde var diye araştırırken, bu esnada Türkiye’de yaşayan frankofon bir arkadaşımın sağlık turizmi çalışması yapan büyük bir hastanede bu işle uğraştığını öğrendim.  Ve tabiki hemen kendisi ile irtibata geçtim. Aklımda ne kadar soru varsa sordum, sorularımın cevaplarını net bir şekilde aldım. Aldığım cevaplar doğrultusunda Belçika’ya gitmekten vazgeçip ilk uçakla Çerkezköy Özel Optimed Hastanesine geldim.  Burayı tercih ettim çünkü çok daha avantajlı sebepler vardı. Özel Optimed Hastanesinin bu hastalığın tedavisinde gerekli alt yapıya sahip olduğunu, bu konuda kaliteli hizmet verdiklerini ve ayrıca hastanede kendi dilimi konuşabileceğim personellerin olması hatta birçok dilde hizmet verebiliyor olmaları da ayrıca ilgimi çekti.

Optimed Hastanesine gelirken teknik alt yapı, hizmet vs gibi konularda aldığım bilgiler doğrultusunda hiç şüphem yoktu ancak, hastane çalışanlarının bu denli sıcak, güler yüzlü olabilecekleri ihtimalini çok düşünmemiştim açıkçası, bence bu konuda da çok iyiler, Optimed’de olmaktan son derece mutlu oldum. Burada çalışan herkes sevgi dolu, her şeye yaklaşımları çok iyi, hastanede bulunan tek siyahi olmama rağmen bana karşı hiç ırkçı yaklaşım sergilemediler, aksine hemşirelerden tutunda, kat görevlileri kısacası tüm çalışanlar bana büyük bir keyifle yardımcı oldular. Türklerin bu kadar cana yakın ve yardımsever olduklarını ne duymuş ne de düşünmüştüm, gerçekten büyük bir şok yaşadım. Böyle güzel insanların bir arada çalıştığı bir yerde olduğum için çok mutluydum. Hatta beni arayan soran herkese aynen şöyle söyledim “muhteşem bir yerdeyim, çok keyifliyim, 5 yıldızlı otelde gibiyim, tatil köyünde gibiyim”…

Obezite, Diyabet ve Reflü Cerrahisi Uzmanı Genel Cerrah Op. Dr. Serkan Ayhan tarafından Nijer’den gelen hastamızın tüm tetkikleri tamamladıktan sonra 3 ay sürecek olan medikal tedavi planı çıkarıldı ve Ülkesine sağlıkla uğurladık. 3 ay sonra hastanemizde Obezite ve Tip 2 Diyabet Cerrahisi işlemi gerçekleştirecek olan hastamıza şimdiden sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Ayrıca kendisinin hastanemizden, hizmetlerimizden ve doktorumuzdan memnun kalması üzerine Nijer Cumhurbaşkanı, Sağlık Bakanı ve Sağlık Ataşesi hastanemizi temsilen Uluslararası Pazarlama Direktörü Tuğçe Aybek’i ülkelerinde misafir etmek ve diğer tüm vatandaşları için de hastanemiz ile bir sağlık anlaşması yapmak üzere davet ettiler.

0282 726 0 555