Optimed demek sınırsız hizmet demek!

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Güzeloğlu’nun ameliyat ettiği hastalardan Hikmet Akın; “aslında iyiydim her şey bir anda oldu, ama güzel oldu. Eskiden gezerdim, gezmeyi severdim şimdi daha çok geziyorum hem de yorulmadan dedi” ve hastaneye geliş hikayesini bizlerle paylaştı. 

“Hikmet Akın 69 yaşında ve hayatı boyunca hiç sigara kullanmamış!” 

Merhaba, bize geçirdiğiniz operasyon öncesini ve sonrasını biraz anlatabilir misiniz?

69 yaşında, emekliyim ama çalışmayı çok sevdiğim için hastalanmadan önce bir arkadaşımın gemisinde aşçılık yapıyordum.  Zaten ilk rahatsızlığım gemide çalışma esnasında oldu, hemen en yakın hastaneye gittim ve orada yürüyüş bandına çıkardılar beni gayet güzel yürüdüm. Ancak anjiyo olmam gerektiğini söylediler. Daha sonra biz de Optimed Hastanesine gelip anjiyomuzu olduk. Anjiyo sonrası cerrahi müdahale gerektiğini anlattılar. Çok şaşırdım çünkü ben muayene olurum ve hemen çıkarım diye düşünmüştüm. Tabi düşündüğüm gibi olmadı.

Tabi iş muayene, anjiyo derken ameliyata kadar varınca biz de araştırmalara başladık. Doktorumuz Mehmet Güzeloğlu’nu önce kızım internetten araştırdı, zaten hastanede daha öncede tanıdığımız doktorlar da vardı onlara da sorduk. Hakkında iyi şeyler duyduk. Hastaneyi biliyorduk. Hocayı da tanıyınca, kendisi ve ekibi ile konuşunca güvendik. Ve ameliyat kararı verdik.

Mehmet Bey ve ekibinin tüm detayları, neden ameliyat olmam gerektiğini, hangi durumda daha riskli olup olmadığını anlatması kafamdaki ameliyat olsam mı olmasam mı sorularına yanıt bulmama sebep oldu.

Ben buraya gelirken anjiyoyu olur çıkar evime giderim diye düşünerek gelmiştim, kendimi ameliyat olmam gerektiği konusunu dinlerken, ardından ameliyat kararı alırken buldum. Ama çok şükür ameliyat sonrası hiçbir sıkıntım olmadı. Sadece kokulara karşı hassasiyetimin olmasından dolayı maskeyi takmakta zorlandım ve tüm yoğun bakım ekibine, doktoruma birazcık zorluk çıkardım.

Ameliyat öncesi geceleri uyku uyuyamazdım hep bir darlanma ile kalkar yürürdüm. Nefesim darlanıyordu meğer ben anlamıyormuşum sıkıntım varmış. Oysa şimdi çok daha iyiyim, geceleri uykularımda sorun kalmadı, üstelik eskiden de gezerdim ama şimdi çok daha iyi geziyorum, artık yorulmak nedir bilmiyorum.

Ayrıca doktorum dışında Optimed hastanesi personeline de çok teşekkür ederim, gerek yoğun bakım, gerek servis hizmetlileri olsun bana çok güzel baktılar.

 

0282 726 0 555