Optimed Doğum Okulu 15. sınıfını açtı!

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Özel Optimed Hastanesi olarak her ay bir sınıf açmak üzere anne – baba adaylarına “doğuma hazırlık” eğitimlerini Optimed Doğum Okulumuzda vermeye devam ediyoruz.

15.’sini düzenlediğimiz Doğuma Hazırlık eğitimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Katılım gün geçtikçe artıyor ve yeni sınıflar için talepler geliyor. Artık anne baba adayları da doğuma hazırlık konusunun önemine dair farkındalık içindeler. Bu da bizi hastane ve eğitim veren uzmanlarımız adına çok mutlu ediyor.

15. sınıfta aşağıda ki eğitimleri veriyoruz. “Neden doğum okuluna gidilmeli?” önce anne baba adaylarına bu bilgiyi aktarıyoruz. Gebelik sürecinde yaşanacak durumları ve annenin fizyolojik yapısını konuşuyoruz. Doğumun bütün aşamalarını çeşitli ifadelerle, anlatım şekilleri ile gerektiğinde maket kullanarak gösteriyoruz. Normal doğumu ve Sezaryen doğumu tüm detayları ile anlatıp, hangi durumda hangisinin daha sağlıklı bir karar olduğunu anlamalarını, normal doğumun artılarını dile getiriyoruz. Hem hamilelik dönemi hem de doğum sonrası lohusalık döneminde annelerin yapması gereken egzersizleri gösteriyor ve bu egzersizlerin onların hayatına etkilerini anlatıyoruz. Eğitim esnasında çeşitli esneme-gevşeme pozisyonları göstererek hamilelik sürecinizin daha sakin geçmesine katkıda bulunuyoruz.

Eğitimlerimize hastanemiz uzmanlarından Kadın Doğum Uzman Hekimi (Ekip Lideri) Op. Dr. Nevzat KOÇ, Anestezi Uzman Hekimi- Uzm. Dr. Yaşar PALA, Ebe Seher ELİBOL, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimi-Uzm. Dr Veysel ÖZ, Psikolog Aslı Çağla ÇAKICI, Beslenme ve Diyetetik Sinem KAYA, Ebe Kübra OCAK ve Ebe Kezban KAYA katılım gösteriyorlar.

16. Sınıf için kayıt bırakmak isteyenler 0282 726 0 555 numarayı arayarak ya da hastanemiz Kurumsal Pazarlama bölümüne gelerek “isim ve telefon numarası” bırakarak kayıt olabilirler. Yeni sınıf için ön kayıtlarımız başlamıştır.

0282 726 0 555