Optimed Doğum Okulu eğitimlerimiz devam ediyor…

Optimed Doğum Okulu
Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Özel Optimed Hastanesi olarak büyüme sürecimizde eğitim programlarımızla fark yaratmaya devam ediyoruz. 2015 yılında başlattığımız doğuma hazırlık okulunun 10.’u programı gerçekleştirdik. 2016 yılında Trakya bölgesinde en düşük oranda sezaryenle doğum (İlk doğumda sezaryen) yaptıran özel hastane olduğumuz Sağlık Bakanlığı istatistiklerinde görülmüştür. İstatistik bilgiler Sağlık Bakanlığı tarafından resmi olarak en kısa zamanda yayınlanacaktır.

“Mutlu Anne + Mutlu Baba + Mutlu Bebek = Mutlu Aile” mottolu doğum okulu eğitimlerimizin 10.’sunu gerçekleştiriyoruz. Eğitimlerimizde, uzmanlarımızın anne adayları ile birebir iletişim kurabilmesi için sınıfları sınırlı sayıda tutuyoruz.

Doğum okulu nedir?

Doğum şekli ne olursa olsun, (Normal doğum, sezaryen vb) özellikle anne başta olmak üzere anne baba adaylarının, tüm aile bireylerinin; hatta hastanemizde doğuma yardımcı olacak sağlık personelinin, kolay bir doğum eylemine katılımı için başlattığımız programdır.

Optimed doğum okulu programından sonra anne ve baba adaylarının geldiği nokta…
Aileler kararlara aktif olarak katılıp, doğum ekibini tanırlar ve onlara güvenirler. Tıbbi bir engel yoksa doğumun kendiliğinden başlayacağını öğrenirler. Geçmişten gelen psikolojik kalıntılardan arınarak özgür olarak doğum şeklini seçebilirler. Doğum sırasında ve sonrasında ağrı ile baş etmenin yollarını, ağrısız doğum ve anestezi uygulamalarının farkındalığı oluşur. Sezaryen gerektiğinde “Anne/Baba/Bebek Dostu Sezaryen” uygulanır. Katılımcılarımız anne olduklarında güçlüdürler. Bebekler güvenle doğarlar ve annelerine bağlanırlar, hayata güvenle başlarlar. Ve doğumda asıl kahramanın anneler ve bebekleri olduğunun farkındalığı yaratılır. Sadece doğum değil, doğum sonrasında da “Anne sütü, Emzirme Teknikleri, Yenidoğan bakımı,Yenidoğan izlenmesi, Aile planlaması ve Gebelikten Korunma Yöntemleri gibi bir çok konuda uzman kadromuzdan eğitimler almış olarak hayatlarına devam ederler.

Doğum Okulu 10. Program’da neler yaptık?

Mart ayında 10.’sunu gerçekleştirdiğimiz Doğum Okulu eğitimimizde bu hafta, Doğum nedir?, Ağrısız doğum nedir?, Rahim kaslarını, doğum korkusunu, ve bu korkunun yarattığı gerginliği, gerginliğin birlikte getirdiği doğum ağrısını konuştuk. Korkusuz bir doğum (ağrısız doğum) nasıl gerçekleştirilir anne ve baba adaylarına anlattık. Uygulamalı nefes egzersizleri ile gösterdik. Eğitimlerimiz 4 hafta boyunca sürüyor. Her hafta 1 gün ve 2 saatten oluşuyor. Her eğitimde farklı çalışmalar, uygulamalar yapılıyor ve konular anlatılıyor. Amaç her zaman rahat, kolay ve ağrısız bir doğum, bilinçli anne baba ve mutlu bebekler.

 

Eğer siz de doğum okulu eğitimlerimize katılmak isterseniz Facebook’ta ki OptimedDogumOkulu sayfasından “Ad-Soyad, Telefon” bilgilerinizi mesaj olarak göndermeniz yeterlidir.

 

0282 726 0 555