Optimed Doğum Okulunda neler var?

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Optimed Doğum Okulu devam ediyor. Her ay yenisini gerçekleştirdiğimiz doğuma hazırlık eğitimimizde sırası ile aşağıda yer alan uzmanlarımız yer alıyor.

  • Kadın Doğum Uzman Hekimi (Ekip Lideri) Dr. Nevzat KOÇ
  • Anestezi Uzman Hekimi- Dr. Yaşar PALA
  • Ebe Seher ELİBOL
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimi- Dr Veysel ÖZ
  • Psikolog Aslı Çağla DÖNER
  • Ebe Kübra OCAK
  • Ebe Kezban KAYA

Tüm doğuma hazırlık eğitimlerimizde katılımcılarımıza verdiğimiz eğitimlerin yanı sıra çeşitli oyunlarla interaktif çalışmalar yapıyoruz, hamilelerimiz için uygun ikramlarımız yer alıyor ve eğitimin son haftası eğitime katılan tüm anne baba adaylarına teşekkür ediyor ve katılım sertifikası veriyoruz.

Bu eğitimin bir faydası da doğum yapacak anne adaylarımız doğumhanelerimizi gezmiş ve doğum hakkında merak ettikleri tüm soruların cevaplarını bulmuş olarak buradan ayrılıyor. Ayrıca Doğum Psikoloğu ile birebir görüşüp doğumuna girmesi konusunda talepte bulunabiliyor.

Eğitimlerimiz her hafta Çarşamba günü sabah saat 17:00 – 19:00 arasında yapılmakta. 

Doğum okulu programımız: İlk hafta itibari ile tüm anne ve baba adayları tanışma – kaynaşma ve kayıt süreci yaşıyorlar.

Devamında da eğitim boyunca “Neden doğum okulu, gebelik döneminde yaşananlar, gebeliğin fizyolojisi, gebelikte ve lohusalıkta çeşitli egzersizler, gebelik dönemi ve doğumda uygulanabilecek pozisyonlar, doğum aşamaları, normal doğum hakkında merak edilenler, sezaryen doğum hakkında bilinmesi gerekeneler, gebelikte ve lohusalıkta beslenme, ağrısız doğum ve anestezi uygulamaları nasıl olur, doğum sırasında ağrı ile baş etme, hastane çantası hazırlığı nasıl olmalı, yeni doğan bakımı, bebeklerde sık karşılaşılan sorunlar, bebek masajı, ilk banyo eğitimi ve emzirme pozisyonları hakkında detaylı anlatımlar ve uygulamalar gerçekleştiriliyor.

Optimed Doğum Okulu 13.’sü için kayıt bırakmak isteyen okurların “Optimed Sosyal Medya” sayfalarından “Ad-Soyad ve Telefon numarası” bırakmaları yeterlidir. Kayıt için eğitim ekibimiz kendilerine dönüş yapacaklar.

0282 726 0 555