Optimed’in ilk göz ağrı: Güven Arda Pilaslı

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Kurulduğumuz yıl hastanemizde ilk doğan bebek Güven Arda Pilaslı ve Ailesini  11. yıla özel gerçekleştirdiğimiz etkinlikte hastane Başhekimimiz Op. Dr. Recep Çalışkan, Başhemşire Sevda Sümbül, İşletme Direktör Yardımcısı Elçin Süleymanoğlu ve Kurumsal İletişim Nuran Başyurt ile birlikte Pilaslı ailes ini hastanede misafir ettik.

Güven Arda Pilaslı Optimed Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nevzat Koç yönetiminde dünyaya gelen ilk bebek. Doğduğu günden bu zamana kadar dönem dönem hatırlanılan Güven Arda’yı Optimed Ailesi bu sene, 11. yılına özel olarak kendisi ve ailesi için çeşitli hediyeler eşliğinde, keyifli bir sohbet ile ağırladık. Ayrıca “DAHA DÜN GİBİ” diyen Anne Ayşe Pilaslı’ya da doğum yaptığı hastanenin o günden bu güne değişimini göstermek adına Kadın Doğum Ünitesi Ebe Seher Elibol tarafından gezdirildi.

Etkinlik boyunca, Güven ile yapılan sohbetler Başhemşire, Başhekim ve İşletme Direktör Yardımcısının duygusal anlar yaşamasına neden oldu, çünkü hepsi Ayşe Hanımın hastaneye gelişinden o anki doğum anı telaşına kadar her bir kareyi hatırladılar.

Sayın Çalışkan: “Sen doğdun ve şimdi delikanlı oldun, seninle bugün burada buluşuyorsak bir kez daha gururlu hissetmemize sebep oldu, kurduğumuz hastanenin bebeğini delikanlı olarak ağırlayacak kadar büyüyerek yol almak bizim için gurur verici. Senin ise hayat boyu sağlığın bizlerle güvende. Umarız hiçbir sağlık problemin olmaz, sadece hayatını daha konforlu yaşayabilmen için önlemler almak adına kontrollerini sağlar ve belki de ilerde sporla uğraştığında sağlığın için yine yanında oluruz. Sen Optimed Ailesinin bir parçasısın, biz olduğumuz sürece de bu böyle devam edecek…” diyerek sözlerini tamamladı.

Anne Ayşe Pilaslı, bugün tekrar anılar gözümde canlandı diyerek anlattı: Doktorum Nevzat Koç beni kapıda karşılamıştı, aslında daha doğumuma vardı diye düşünüyorduk ama benim sancılarım başlamıştı, doktor bey beni görünce nasıl yani deyip muayeneye aldı ve doğum başladı dediler, ardından Güven’i sağlıkla kucağıma aldım. Şuan bu davetle birlikte yeniden o günü yaşadım.

Pilaslı ailesi, tüm yönetime teşekkür ettiklerini, onlar içinde bu hastanenin ve Nevzat Bey’in yerinin başka olduğunu dile getirdiler.

Daha sonra hastaneyi gezen aileyi sağlıklı bir ömür temennisi ile uğurlandık.

 

0282 726 0 555