Hastanemizde üçüz bebek mutluluğu…

ÜÇÜZLER
Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Çerkezköy’de yaşayan Kadir ve Asime Karayel çifti, üçüz bebekleri ile tarif edilmez bir mutluluk yaşıyor.

Bir tekstil fabrikasında çalışan 29 yaşındaki Asime ve 32 yaşındaki Kadir Karayel çifti, evliliklerinin 4. yılında üçüz bebek sahibi oldular. Hastanemiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Fatma Türkan Ayan bebeklerin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için sezaryen kararı aldı. Üçüz bebeklerin doğacağını öğrenen hastane yönetimi, hastanemizde ilk defa gerçekleşecek olan üçüz doğum için alarm verdi. Bebeklerin sağlıklı bir şekilde doğması ve annenin de sağlıklı bir şekilde operasyondan çıkması için 2 çocuk, 2 kadın doğum, 2 anestezi uzmanı olmak üzere 12 kişilik ekip sezaryen doğuma eşlik ettiler.

Doğum yaklaşık 1 saat sürdü, Nisa, Nida ve Tuğrul isimli üçüz bebekler 1 kilo 500 gram, 1 kilo 400 gram ve 1 kilo 200 gram olarak 31 haftalıkken dünyaya geldiler. Bebekler, erken doğum nedeniyle Yoğun Bakım Ünitesinde kuvöze alındı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Medeni Asma, Çocukların sağlık durumunun iyi olduğunu ve bebeklerin erken doğduğu için akciğer sorunu yaşadığını ama hemen ilk müdahaleyi ameliyathanede yaptıklarını anlattı.

Asime, Kadir Karayel çifti: “Bebekler alt alta girdiği için üçüz olduklarını 5. ayda öğrenebildik. Allah’a şükür doktorlarımızın başarılı operasyonu ile bebeklerimiz dünyaya geldi. İnşallah sağlıklı bir şekilde evimizin yolunu tutacağımıza inanıyoruz” dediler…

Başhekimimiz Op. Dr. Recep Çalışkan, Karayel çiftini hastanedeki odalarında ziyaret etti. Hastanemizde ilk kez üçüz doğum oldu. Bebeklerin ve annenin sağlık durumlarının iyi olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Üçüz bebeklerin dünyaya geldiğini öğrenen Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Karayel çiftini hastane odasında ziyaret etti. Çifti tebrik edip, aileye içinde bir bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak olan 3 adet hoş geldin bebek paketi hediye eti. Akay, dünyaya gözlerini açan Tuğrul, Nisa ve Nida bebeğe uzun ve sağlıklı bir yaşam diledi.

0282 726 0 555