Doğum Koçu Pınar Mallı (Gebbepınar) hastanemizde doğuma girdi!

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nevzat Koç’un hastası Elif İlkyaz, doğum hikayesini, yanında olan Doğum Koçu Pınar Mallı (GebbePınar)’yı, ebeler ve hemşirelerin uyumunu, hastanenin normal doğum için tüm desteği verişi ile sağlıkla kızına kavuşma hikayesini anlattı.

Postaya düşenler: Elif İlkyaz’ın doğum hikayesi

Normal doğum istiyordum, doğum koçum vardı, tüm bunları destekleyen Optimed sayesinde kızıma kavuştum! 

Akıllarımızda yer etmiş onlarca sevimsiz normal doğum hikayelerini herkes gibi bende okudum, izledim, tanık oldum. Ancak kardeşim hamile kalıp normal doğum ile bebeğine kavuşana kadar doğum şeklinin bir tercih olabileceğini bilemezdim. Çevremdeki tanıdık ve arkadaşlarımın (kardeşim de dahil) doğal doğum yapmak için birçok hastane ve doktor değişikliği yapmak zorunda olduklarına bizzat tanık oldum.

Hamile kaldığımı öğrendiğimde eşimin çevresinden duyduğum ve normal doğumu sonuna kadar desteklediğini öğrendiğim Dr. Nevzat Koç’a tereddüt etmeden gittim ve bizim serüvenimiz bu şekilde başlamış oldu. İşim nedeniyle İstanbul’a gidip geldiğim süre içerisinde bazı kontrollerim için çok tercih edilen hastane ve doktor deneyimimiz oldu. Her defasında eşim ve ben en doğru kararı aldığımızı görmüş olduk.

Eşimle beraber bebeğimizi en doğru şekilde karşılamak için planladığımız şeylerden biri doğum kurslarına katılmaktı. Ve ne mutlu ki düşündüğümüzden de kapsamlı bir doğum okulu hastanemizde yapılmaktaydı. 1 ay boyunca her Çarşamba koşa koşa doğum okulumuza gittik. Ceplerimizde dolu dolu tecrübe ve bilgilerle bebeğimize bir adım daha yaklaştık. Eğer inanırsak hayat bize doğru insanları doğru zamanda sunarmış. Bu okul eşsiz bilgilerin yanında hayatımıza tatlı psikoloğumuz Aslı Çağla Döner’i kattı. Ben de birçok gebe gibi tatsız hamilelik semptomları yaşamanın yanı sıra 1,5 yılı aşkındır panik bozukluk ve atak hastasıyım. Aslı hanım sayesinde ara sıra beni ziyaret eden bu hoş olmayan misafiri  beraber uğurladık. Ne zaman sırtımda bir ele, ayağım takılsa beni yakalayıp kaldıracak birine ihtiyaç duysam Aslı hanım hep oradaydı.

40.haftamın sonuna kadar sabırla beklediğimiz kızımız biraz tembel çıkmıştı. Doğum belirtilerim başlamıştı ancak tam olarak düzenli doğum dalgalarım oluşmamaktaydı. 1 Ağustos 2017’de doktorumun yönlendirmesiyle 40+6’da sabah 08:00’de yatışım yapıldı.

Gebbepınar adı ile bilinen doğum koçum Pınar Mall’a ve tüm isteklerime saygı gösteren hastane Optimed’e sonsuz teşekkürler.

Hastaneye eşim, kız kardeşim ve doğum koçum Pınar Mall (gebbepınar) ile gelmiştim. Seher Ebe odamıza gelerek doğum koçum ile birlikte bir çalışma planı oluşturdular. Bu şekilde sıcacık bir karşılama ve işbirliği eşimi ve beni çok mutlu etmişti. Düzenli doğum dalgalarım olmadığı için bana göre serumcuk verilerek  (suni sancı) doğum hikayem başladı. Nevzat Bey sık sık beni ziyaret ederek doğum sürecini yakından takip ederek bilgilendirme yaptı. Tüm doğum katı personeli doğum koçumun hipnozları ve müdahaleleri esnasında tam bir ekip çalışması halindeydi. 21:00’da kızımıza kavuşmak için hazırdık.

Doğum sürecinde doktorumuz aşama aşama bebeğimizin pozisyonunu ve yapmam gerekenleri sabırla anlattı. Ve 21:40’da o hayalini kurduğumuz doğduğu anda bebeğimizi kollarımıza aldığımız, ten tene temas kurduğumuz, geç kordon kesilmesi uygulanan harika bir doğum sürecini tamamladık.

İsteklerimize saygı duyan, hamileliğimin her aşamasında huzurlu olmamı sağlayan, bize hayallerimizin ötesinde bir doğum yaşatan Op. Dr. Nevzat Koç’a, sıcacık elini ve tüm bilgi birikimini bizimle her daim paylaşan Klinik Psikolog Aslı Çağla Döner’e, o tatlı ses tonları, bakışları ve hassasiyetlerini bizden esirgemeyen tüm ebe, hemşire, kat personeline, hastaneye her geldiğimizde o sıcacık içten gülümsemesini bizden esirgemeyen  özel sağlık sigorta çalışanı Merve Hanıma, her zaman ilgisini ve hassasiyetini hissettiren doktorumuzun asistanı Duygu Hanıma teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz.

Biz hayalimizdeki doğum serüvenimizi kollarımızda kızımız ile tamamladık. Bunu okuyan güzel gebeler umarım siz de doğru hastane ve ekiple istediğiniz harika bir doğumla bebeğinize sağlıkla kavuşursunuz.

0282 726 0 555