Postaya düşenler: Yasemin Yegin’in doğum hikayesi

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

“Normal doğumda bebekte kendi çabasıyla dünyaya geldiği için hayatı boyunca mücadele ruhu ve öz güveni sezaryen doğuma göre emin olun daha aktif ve baskın olacaktır.”

Sevgili doktorum Nevzat Bey’i seçmemdeki en büyük sebep normal doğumu desteklemesi ve bu konuda anneleri cesaretlendirecek şekilde motive etmesiydi. Doğum anında ağrıdan sağlıklı düşünemeyen hastalara tavsiyem bilinçli, eğitimli danışman veya psikologlardan yardım alıp sabretmeleridir. Çünkü normal doğum anında bebeğinizi hissetmek onu dünyaya getirmek için mücadele etmek ve sonunda onun ilk halini, ilk sesini bir anne olarak kendinizin hissetmesi, o çabaların sonucu size hediye olarak gelen bebeğinizi kucağınıza vermeleri inanın hayatınızda yaşayabileceğiniz en güzel ve özel duygu. İyi ki etrafın bilinçsiz konuşmalarına kulak asmayıp normal doğum yapmışım, normal doğum konusunda çok zor diyenlere aldırış etmeyin. Zor olan kısımda bebek zaten 5-6 dakika içerisinde dünyaya gelmekte. Onun öncesinde oluşan ağrılar dayanılmayacak ağrılar değildir. Kadınların her ay çektiği regly ağrılarıyla hemen hemen aynı olmaktadır. Normal doğumda bebekte kendi çabasıyla dünyaya geldiği için hayatı boyunca mücadele ruhu ve özgüveni sezaryen doğuma göre emin olun daha aktif ve baskın olacaktır. Bebeğim şuanda sadece 1 günlük ama algı seviyesi, hareketleri, bakışları vs oldukça güzel ve başarılı.

Bana yardımcı olan doktorum Nevzat Koç’a ve hemşirelerin hepsine çok teşekkür ederim. Benim çabamın böyle güzel sonuçlanmasının en büyük destekçisi oldular.

0282 726 0 555