Refakat ve Ziyaret Kuralları

Değerli Refakatçilerimiz;

Hastanemize hoş geldiniz; hastalarımızın ve siz  misafirlerimizin sağlığı ve rahatlığı bizim için önemlidir. Hastalarımızın tedavi sürecinin uzamaması ve aksamaması için ziyaretçilerimizin aşağıdaki kurallara uyması gerekmektedir.

Refakatçi Kuralları

 • Refakatçiler / Hasta Yakınları
  Diyet yapan hastaların yemeği diyetisyen ya da doktor yönlendirmesi doğrultusunda hazırlanıp hasta odalarına servis yapılmaktadır. Enfeksiyon riski açısından dışarıdan odalara yemek getirilmemesini önemle rica ederiz.Yatan hastalar ve refakatçiler için yemek servis saatleri:
  Hastalığınız süresince beslenmeniz de sağlığınıza kavuşmanızda önemli bir rol oynamaktadır. İyileşme sürecinize katkı sağlayacak özellikteki diyetiniz, uzman diyetisyenlerimiz tarafından teşhisi koyan hekim ile görüşülerek belirlenmektedir.Sabah 06:00 – 07:00
  Öğle 11:00 – 12:00
  Akşam 17:00 – 17:30Yakınlarınız ve refakatçileriniz, odalardaki koltuklardan yararlanabilir. Tek refakatçi için yemek hizmetimiz bulunmaktadır.Yatan hasta ziyaret Saatleri
  Yoğun Bakım Üniteleri hariç olmak üzere diğer ünitelerimizde hastalarınızı saat 09:00- 22:00 arası ziyaret edebilirsiniz.Hasta Ziyaret Saatleri:
  Hafta içi ve Hafta sonu: 09:00 – 22:00Çocuk Servisi Ziyaret Saatleri:
  12 yaş altındaki çocuk hastalar için enfeksiyon riski erişkinlere oranla daha yüksek olduğundan, ziyaretçi kabul edilmemektedir.

   

  Küçük çocukların vücut direnci büyüklerden daha zayıf olduğundan dolayı mümkün olduğunca hasta ziyaretlerine ve hasta olmadıkları sürece hastane ortamına getirmeyiniz.

  Yoğun Bakım Ünite Ziyaret Saatleri:
  Tüm Yoğun Bakım Ünitelerimizde tedavi gören hastalarınızı, ancak doktor ya da doktorları ziyarete uygun gördüğü takdirde ziyaret edebilirsiniz.

  Genel Yoğun Bakım – Koroner Yoğun Bakım – Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakım Ünitelerinde yatan hastalarınızı, Hafta içi ve Hafta sonu olmak üzere saat 13:00 – 14:00 arası ziyaret edebilirsiniz.

  Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesinde yatan hastalarınızı, hafta içi ve Pazar günü 14:00 – 14:30, hafta içi akşamları 19:30-20:00 arası sadece camdan görüş, Cumartesi günleri ise 10:00-10:30 arasında ziyaret edebilirsiniz.

  İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden ötürü COVID-19 yayılımını önlemek amacıyla sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için hasta ziyareti yapılmamasını önemle rica ederiz.

  Tüm yoğun bakım ünitelerinde yatan hasta yakınları için bekleme alanımız 1.Bina Zemin Katta yer alan Cafemed isimli kafeteryamızdır.

Görüş, önerileriniz için mesai saatleri içerisinde Hasta Hakları Birimi (Tel: 5025) mesai saatleri dışında ise Nöbetçi İşletme Yönetimi (Tel: 1130) ile iletişim kurabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz…

0282 726 0 555