Rüstem Sepetçi: Komşularım da reflü ameliyatı oldular, şimdi taş gibiler…

rüstem sepetçi
Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Manisa’dan Çerkezköy Özel Optimed Hastanesine reflü ameliyatı için geldi!

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesine reflü şikayetleri ile Manisa Salihli’den kalkıp gelen Rüstem Sepetçi, 31 yaşında ve çiftçilik yapıyor. Yaklaşık 4 yıldır bu şikayetleri çekiyor, ancak narkoz korkusu yüzünden bir türlü ameliyat fikrini kabul edemiyordu, taki Genel Cerrah – Obezite ve Reflü Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Serkan Ayhan’ ı tanıyana kadar. Korkusunu yendi, ameliyatını oldu, bakın neler anlatıyor…

Reflü ameliyatı olmanıza neden olan şikayetler nelerdi?

Ben uzun yıllar ekşime, yanma ve yediklerimin ağzıma geri gelme gibi şikayetlerle yaşadım. Daha sonra bu şikayetlerim iyice ilerledi, sırtımda ağrılar olmaya başladı ve en son kalbime vurdu, bu yüzden de iki kere kalp rahatsızlığı şikayeti ile hastaneye gitmek zorunda kaldım.

Peki, Serkan Ayhan’ı nasıl buldunuz?

Serkan Ayhan Hocama Manisa Salihli’de görevini yaparken muayene olma şansım olmuştu ve o dönem ki şikayetlerim üzerine bana endoskopi yapmıştı. Ama ben o zaman narkoz almak ve ameliyat olmak fikrinden çok korkuyordum. Sonra bu şikayetlerim ilerleyip duramaz hale gelince tekrar Serkan Hoca’ya gittim, ancak hastaneden ayrıldığını öğrendim. Daha sonra bizim köyden de birçok kişiye bu şikayetlerinden dolayı reflü ameliyatı yaptığını ve o kişilerin çok iyi olduğunu gördüm, araştırmaya başladım, yaşadığım bölgede bu ameliyatı yapabilen tecrübeli ve güvenli doktorların olmadığına karar verdim, Serkan Hocamın telefonunu bulup arayarak kendisine ulaştım. Böylece kendisinin yeni görev yeri olan Çerkezköy Özel Optimed Hastanesinde ameliyat olmaya geldim.

Sizinle aynı şikâyetlere sahip kişilere bu ameliyatı olmuş biri olarak neler söylemek istersiniz?

Narkoz korkusu yüzünden reflü şikayetlerini çekmeye devam ettim, korkumu yendim ve reflü ameliyatını oldum, bu dertten kurtuldum, çok mutluyum. Benim gibi reflü şikayeti olan ama ameliyattan, narkoz almaktan korkan herkese diyebilirim ki “korkacak hiçbir şey yok, Serkan Hocama ulaşıp bir an evvel bu ameliyatı olun ve kurtulun”…

Ameliyat sonrası duygularınızı alabilir miyiz?

Şuan ameliyat olalı 1 gün oldu ancak ona rağmen kendimi şimdiden çok iyi hissediyorum, Serkan Ayhan Hoca’mın daha önceden 1000 kişinin üzerinde hastayı bu dertten kurtardığını biliyordum. Özel Optimed Hastanesine bana destek olarak narkoz korkumu yenmemi sağladıkları, Genel Cerrah – Obezite ve Reflü Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Serkan Ayhan Hoca’ma beni bu dertten kurtardığı için teşekkür ederim.

 

0282 726 0 555