Postaya Düşenler: Beyhan Karaca’nın Doğum Hikayesi…

Öncelikle bu güzel doğum için başta doktorum Nevzat Bey’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Siz bir harikasınız 🙂

Hamile kalmadan önce açıkçası normal doğumu destekleyen ve mümkün olduğunca bunun doğal yollarla  (müdahalesiz) olmasını önemseyen bir doktor arayışına girdim. Tavsiyeler üzerine değerli hocam Nevzat Bey’e randevu alıp süreci başlattık.

Tabii her ne kadar normal doğumu istesem de birçok kişide olduğu gibi endişelerim,

Gülşah Erden: Doğum için hastaneye gittiğimde bizi kapıda karşıladılar!

Merhaba,

“Eşim internetten hastanenizin reklamını ve bu reklamda Dr. Nevzat beyin sezaryen sonrası doğumlarda normal doğum yaptırdığını görmüş.” 

İlk çocuğumu 2015 yılında sezaryen doğumla dünyaya getirdim. Hamilelik başlangıcından yedinci aya kadar sürekli sezaryen sonrası, normal doğum olur mu, normal doğum yapan var mı etrafımızda bu gibi sorular sorduk.

Funda Atlı’nın Sezaryen sonrası normal doğum hikayesi…

Merhaba, 01 Mayıs 2019 tarihinde SSVC (Sezaryen sonrası normal doğum) yapmak nasip oldu. Dr. Nevzat Koç eşliğinde Optimed hastanesinde ilk bebeğimle toplam 34 ay arası olmasına rağmen normal doğumu birlikte başardık. Özellikle bana bu şansı veren Dr. Nevzat Koç’a ve Optimed Ailesine çok teşekkür ederim. Onlar sayesinde ilk doğumda yaşayamadığım normal doğum güzelliğini yaşadım. Ebemiz Seda Hanıma da ayrıca teşekkür ederim.

Postaya Düşenler: Ayça Şen’in Doğum Hikayesi…

2013 Nisan ayında da Hastanemizde normal doğum yaptım. Doktorum Nevzat Koç’u kendisinden çok memnun kalmıştık. Bu doğumda da tercihimiz Nevzat Bey’di. Sebebi ise bize yakın ve samimi davranması ve doğum önceliği sezaryen değil normal doğuma teşvik etmesidir. Ben doğum için sezaryen istememe rağmen doktor beyin her şey normal gidiyor sezaryene gerek yok deyip normal doğum yaptırdı.

Esra Kula’nın Doğum Hikayesi…

Sevgili Optimed Doğum Servisi Çalışanları ve Sevgili Doktorlarım Nevzat Koç,

Öncelikle doğumumu normal olarak seçmemdeki en büyük nedenim seçmiş olduğum doğum doktorum Nevzat Koç’un etkisinin çok büyük olması. İlk doğumumu 2009 yılında yine bu hastanede ve yine aynı doktorumla yaptım. Kendisi 9 ay boyunca hiç bıkmadan bana normal doğumun avantajlarını anlatarak beni ikna etti.

Berrin Küçük’ün doğum hikayesi…

Kadınlar çoğunlukla normal doğum sancılarından çok korkarlar. Ben ise sezaryen olmaktan, anestezi almaktan daha çok korkuyordum. Bedenime zorunlu olmadıkça ameliyatla müdahale edilmesini istemiyordum. Bu yüzden, hamileliğimin en başından beri kendimi fiziksel ve zihinsel olarak normal doğuma hazırlamaya çalıştım. Hamileliğimin son sürecinde eşimle beraber katıldığımız doğum okulunda da, bir çift olarak normal doğuma nasıl daha rahat adapte olacağımızı,

Bir doğum hikayesi daha…

Anne için de bebek için de bence sonuna kadar normal doğum.

Anne için normal doğum süresi sezaryenden daha az ve daha iyi

  • Kısa süreli
  • Normal doğumdan sonra ağrısız

Zaten günümüzde normal doğum için anestezik ağrı kesici iğneleri de var.

Bence bütün bunların hepsini anne adaylarında gebeliklerinin ilk günlerinden normal doğum hakkında bilgi almasıdır.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH