Online eğitim döneminde çocuklarda göz sağlığı

31 Ağustos Pazartesi itibariyle başlayan ve 21 Eylül Pazartesi’ye kadar sürecek olan online eğitim sürecinde bilgisayara normal süreçtekinden daha fazla maruz kalan çocukların göz sağlığı ebeveynler tarafından en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Konuyla ilgili tüm merak edilenleri hastanemiz Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Necmi Tellioğlu paylaştı.

Uzaktan eğitimin çocukların göz sağlığı üzerindeki etkileri nelerdir?

Göz hastalıkları nelerdir?

Göz hastalıklarıyla ilgili sık sorulan sorular…

Göz Hastalıkları Uzmanımıza hastaların sorduğu soruları toplayıp uzmanımızdan da yanıtları aldık. Ve hem soruları hem de yanıtları burada derleyip faydalanmanız için hazırladık.

İşte Göz Hastalıkları hastalarının sıkça sorduğu sorular ve soruların yanıtları…

 

Gözlük kullanıyorum, takip için ne sıklıkta göz muayenesi olmalıyım?

Uzman: Öncelikle hastanın yaşı çok önemlidir. 

kontakt lens

Kontakt lens kolaylık mı? Tehlike mi?

Gözlük kullanmak istemeyenlerin imdadına yetişen kontakt lensler, renkli gözlere sahip olmak isteyenler için de alternatif oluyor. Göz sağlığının korunması için lenslerin doktor kontrolünde kullanılması ise büyük önem taşıyor.

Kozmetik lensler dahil, kontakt lenslerin rastgele satın alınmaması mutlaka göz doktoru önerisi ile kullanılması gerekir. Lenslerin kişinin gözüne uygun olmadığında, doğru kullanılmadığında ya da başkalarıyla paylaşıldığında kornea ülseri,

Yanlış ışık gözün düşmanı

Yanlış ışık gözün düşmanı

Kış aylarında, doğal ışıkla aramızdaki mesafenin açılması, yapay ışık kullanımını artırıyor. Evde, ofiste ve tüm kapalı alanlarda maruz kaldığımız yapay ışıkların geliş açısı, parlaklık derecesi gibi detaylar göz sağlığını çok yakından ilgilendiriyor. Optimed Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Alaeddin Durmaz, yapay ışıkların göz sağlığını olumsuz etkilediğini belirtirken, alınması gereken önlemleri sıraladı.

Günümüz dünyasında kapalı mekanlarda ve doğal ışıktan uzakta geçirdiğimiz zaman dilimi,

Oküloplasti nedir?

Çorlu Cerrahi Cerrahi Tıp Merkezi, Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yasemin Baydar, oküloplastiyi; gözün plastik cerrahi işlemlerini anlattı.

Okuloplasti, gözün plastik cerrahi ameliyatlarının genel adıdır. Göz kapakları, kirpikler, kaşlar, gözyaşı elemanları (gözyaşı kanalı, gözyaşı kesesi ve gözyaşı bezi), gözün içinde yer aldığı göz küresi ve elemanları gibi geniş bir doku ve bu dokulara ait çok çeşitli hastalıkları içermektedir.

ROP (Yeni Doğan Göz Taraması)

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanımız, Op. Dr. Yasemin Baydar, yeni doğan bebekler için göz taramasını ve rop muayenesi konusunu anlattı.

Rop (Prermatüre Retinopatisi) nedir?

Gelişmiş ülkelerde çocukluk çağının en önemli körlük nedeni olan ve prematüre doğan bebeklerde görülen göz hastalığıdır.

Kimlerde olmaz?

Miadında doğan ve miadında doğup sarılık nedeniyle fototerapi alan bebeklerde oluşmaz. 

Op. Dr. Yasemin Baydar Özel Optimed Çorlu Cerrahi Tıp Merkezinde hasta kabulüne başladı!

Özel Optimed Hastanesi olarak, Göz Sağlığı ve Hastalıkları kadromuzu büyütüyoruz!
Çorlu Özel Optimed Cerrahi Tıp Merkezimizde hizmet vermek üzere, Göz Sağlıgı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yasemin Baydar‘ı bünyemize kattık, Dr. Baydar bu hafta itibari ile hasta kabulüne başladı. Göreve başlayan Op. Dr. Yasemin Baydar’a, Tıp Merkezi Mesul Müdürümüz Uz. Dr.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH