Sağlık ve Sigorta Yöneticileri 5. Ulusal SASDER kongresinde buluştu!

sasder
Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiren sağlık ve sigorta yöneticileri derneği (sasder) tarafından organize edilen kongrenin bu yılki ana teması “liderlik” oldu.

“Ulusal sağlık ve sosyal güvenlik politikalarının oluşumunda ve uygulanmasında etkin paydaşlardan biri olmak” vizyonuyla yola çıkan Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği beşinci ulusal kongresini 11 / 14 Mayıs 2017 de Antalya’da başarıyla gerçekleştirdi. Optimed olarak biz de kongrede yerimizi aldık.

Kongreye, Özel Optimed Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ayhan Arslan ve Hastanenin Anlaşmalı Kurumlar Temsilcileri Gülşah Yay, Arzu Baygın ve Bahar Şencan katıldılar. Aynı zamanda SASDER’in Yönetim Kurulu üyesi olan Op. Dr. Ayhan Arslan, bu yıl 5. si düzenlenen kongrenin, ilk dördü gibi çok verimli ve faydalı geçtiğini söyledi. Prof. Dr. Yunus Söylet İstanbul Üniversitesi Geçmiş Dönem Rektörü, Prof. Dr. Metin Çakmakçı Anadolu Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi, Prof. Dr Haydar Sur Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Salim Kadıbeşegil Stratejik İletişim ve Kurum İtibarı Yönetim Uzmanı gibi çok değerli konuşmacıların katıldığı kongre 3 gün devam etti. Uzman ve saygın bilim adamları hem kendi geçmiş deneyimlerini, hem de son bilimsel yaklaşımları paylaştı. Daha çok sağlık ve sigorta yöneticilerinin katıldığı kongre, geleceğe dönük yeni bakış açıları ve yönetim yaklaşımları açısından faydalı bulundu.

Kongrenin ilgi çeken paylaşımlarından biri de, Çerkezköy’ün yakından tanıdığı, daha önce Optimed Hastanesinde meslek içi eğitimlerde bulunan Prof. Dr Haydar Sur oldu. Sur, katılımcılara sanat ve hekimlik üzerine bir konferans sunduktan sonra, uduyla güzel örnekler vererek, dinleyenlerin kulaklarının pasını aldı.

Dernek Başkanı Dr. Baki İTEZ yaptığı açılış konuşmasında;

“Ne mutlu bize ki;  kuruluş amacımıza uygun olarak SASDER çatısı altında,  hizmeti sunan ve satın alan kurumların temsilcileri olan sizlerle birlikte sektörümüze değer katan pek çok organizasyona imza attık. Üye sayımızı arttırdık. Ve artık sektörde söz sahibi paydaşlardan biri haline geldik. Bu misyon doğrultusunda çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir.

Derneğimizin 5. Kongresinde yine hep birlikte, birlik ve beraberlik içinde buluşmanın haklı gururu ve sevinci içerisindeyiz. Her geçen yıl katılımcı profili daha da genişleyen kongremizin gelecek yıllar içerisinde gelişerek büyüyeceğine inancım tamdır.

Her katılımcının kendisini doğal bir konuşmacı ve tartışmacı hissederek katıldığı, içeriği zengin ve bizleri geleceğe hazırlayan bu kongrenin gerçekleşmesinde emeği bulunan başta Bilimsel Kurul Başkanı Doç. Dr. Haluk Özsarı olmak üzere tüm akademisyenlere, konuşmacılara,  tüm katılımcı ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Tabana yayılan iletişim politikaları ve gündemi yakalayan hızları ile dikkat çeken Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği yetkilileri; sağlık ve sağlık sigortacılığı alanlarında hizmet veren tüm ara / üst düzey yöneticileri, yönetici adaylarının kongreye katılımından memnuniyet duyduklarını, gelecek yıllar için başarı çıtalarını daha da yukarıya taşıdıklarını belirttiler.

 

0282 726 0 555