Sağlıklı bir uyku için 8 öneri

Uyku
Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Sıcak Duş

Uyumadan önce alacağınız sıcak ya da ılık bir duş sakinleşmenize ve gevşemenize neden olacaktır. Duşun ardından rahatlayan vücudunuz uykuya daha rahat dalar

Yastık deyip geçmeyin!

Söz konusu uyku olduğunda yastık seçimi çok önemlidir. Çok sert Ya da çok yumuşak yastıklar konforlu bir uykuyu oldukça etkiler. Uyumadan önce kendinize uygun rahat ettiğiniz yastık seçmeyi unutmayın.

Tokluk ayarlaması

Uyumadan önce Ya da az bir zaman dilimde yediğiniz yemek gece kabuslar görmenize neden olabilir. Eğer çok aç yatarsanız da uykuya dalmanız zaman alabilir. Kaliteli uyku için yemek düzeniniz çok önemli.

Yatağın Önemi

Yastıkta olduğu gibi yatağında kendinize uygun seçmelisiniz. İlla ki son teknolojik pahalı yataklarda yatmak zorunda değilsiniz ama mutlaka sizin rahatınıza uygun olanı seçmenizde fayda var.

Düzeninizi Bozmayın

Kendinize bir uyku düzeni belirleyin ve mümkün oldukça bunun dışına çıkmayın. Böylece vücudunuz bu düzene alışacak ve uykuya dalmanız her gece biraz daha kolay olacak.

Başucu Kitapları

Eğer uykuya dalmakta zorluk çekiyorsanız kitap okumak tam size göre.

Hayal Kurun

Yaşınızın kaç olduğu ya da hayaliniz gerçekleşip gerçekleşmemesi önemli değil, sizi mutlu eden şeyleri düşünürken kendiniz derin uykunun kollarında bulacaksınız.

Atmosferin Önemi

Uyuduğunuz oda karanlık ve sessiz olmalı, bu faktörler kalite uykunun olmazsa olmazıdır.

0282 726 0 555