Saray Belediyesi ile Saray Kent Konseyi Kadın Meclisinin düzenlediği “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” bilgilendirme toplantısına katıldık.

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Özel Optimed Hastanesi olarak “1 – 31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında Saray Belediyesi ile Saray Kent Konseyi Kadın Meclisinin düzenlemiş olduğu bilgilendirme toplantısına, hastanemiz Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hakan Sunal ile birlikte katıldık.

Hakan Sunal bilgilendirme toplantısında meme kanseri üzerine hazırlamış olduğu sunumu paylaşıp katılımcılara konu hakkında bilgiler verdi. Sunumda meme kanseri ve kendi kendine meme muayenesi konusunu ve alt başlıklar olarak “kanser nedir, kanserin ön belirtileri neler, memenin anatomik yapısı nasıldır, memenin gelişimi nasıl olur, meme kanseri neden önemlidir, risk faktörleri neler, bu durumda neler yapmalıyız, kendi kendine meme muayenesi önemi nedir, nelere dikkat etmeliyiz” başlıklarını da detayları ile anlattı.

Bu konudaki önerilerini katılımcılar ile paylaşarak hangi durumda ve ne zaman doktora başvurmamız gerektiği bilgisini de verdi.

Ayrıca katılımcılara Kendi kendine meme muayenesinin ne kadar süre ve nasıl yapılacağını; ayna karşısında meme muayenesini, meme muayenesinde elle değerlendirme şekillerini, yatar pozisyonda meme muayenesi şekillerini, elle meme muayenesini ve gözle meme muayenesinin nasıl yapılacağını katılımcılara gösterdi. Aynı zamanda katılımcıların kendisine sordukları soruları tek tek cevapladı.

Toplantıya katılım yapan kadınlar adına, Saray kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı, program sonunda hastanemize ve doktorumuz Hakan Sunal’a teşekkürlerini iletip, plaket takdim etti. Biz de Optimed Ailesi olarak bu güzel bilgilendirme toplantısında emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür ediyoruz.

0282 726 0 555