Sat Timi Komutanı Emekli Yarbay İz Metin’e Bypass!

Tarafından gönderildi: Gülşah Gülkan Yorumlar: 0

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanımız Doç. Dr. Mehmet Güzeloğlu yönetiminde bypass operasyonu geçiren 60 yaşında ki hastamız Sat Timi Komutanı Emekli Yarbay İz Metin’i operasyon sonrası sağlıkla evine taburcu ettik.

60 yaşındaki Sat timi komutanı Emekli Yarbay İz Metin hastanemize göğüs ağrısı şikayeti ile geldi. Kendisine geçtiğimiz yıllarda kalbinin sağ tarafındaki koroner damarına stent takılma işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu kez tekrar göğüs ağrıları olunca ihmal etmeyip kontrole gelen hastamıza yapılan fiziki muayeneler sonrasında kalp anjiyosuna karar verildi, ardından yapılan kalp anjiyosunun sonucunda daha önce yerleştirilen stent öncesinde yeni darlıkların oluştuğunu ve sol tarafında ki daha önce normal olan damarlarda da ciddi darlıkların meydana geldiği görüldü. Bunun sonucunda da kendisine açık kalp ameliyatı kararı verildi.

Hastaya daha öncede kalbin sağ tarafına stent yerleştirilmiş, sol tarafında da küçük küçük darlıklar var olduğu önceki yıllarda tespit edilmiş ancak bu kez sol tarafında ki darlıklar çok ilerlemiş olduğundan yeni bir stent şansı yoktu bu yüzden de açık kalp ameliyatı planlandı.
Ameliyat başarılı geçti, ameliyat sonrası 1 gün yoğun bakımda tuttuk ve daha sonra birkaç gün serviste kaldıktan sonra sağlıkla evine taburcu ettik.

Hasta İz Metin; “Ameliyat olup olmayacağımı bilemiyordum ama yapılan tetkikler sonrası doktorum durumuz izah edince ben de karar verdim, çünkü artık bu işi sürüncemede bırakmanın bir anlamı yoktu o yüzden ameliyat olmak istedim. Hastane ve doktoruma, tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum” sözleri ile bu minik söyleşiyi sonlandırdı.

Biz de Optimed Ailesi olarak kedisine bir ömür sağlık diliyoruz.

0282 726 0 555