Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Optimed Hastanesi olarak hastanemizde uygulanan estetik operasyonlarla ilgili siz değerli hastalarımızdan bize en çok gelen soruları yanıtlamaya çalıştık.

 1. Hastaneniz hafta sonları ve resmi tatillerde açık mı?

Uzman hekimlerimiz hafta içi 09:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hastanemiz Cumartesi günleri 14:00’e kadar ve resmi günlerde de tüm branşlarıyla hizmetinizdedir. Acil polikliniğimiz ise 7/24 hizmet vermektedir.

 

 1. Hastanenizde hangi branşlar hizmet vermektedir?

İlgili linkleri tıklayarak hastanemizde hangi branşlarda hizmet verdiğimiz görebilirsiniz.

Çerkezköy Optimed Hastanesi’ndeki branşlar için; https://optimedhastanesi.com/cerkezkoy-ozel-optimed-hastanesi-tibbi-bolumler/

 

Özel Optimed International Çorlu Hastanesi için;

https://optimedhastanesi.com/ozel-optimed-international-corlu-hastanesi-tibbi-bolumler/

 

Çorlu Özel Optimed Cerrahi Tıp Merkezi için;

https://optimedhastanesi.com/corlu-ozel-optimed-cerrahi-tip-merkezi-tibbi-bolumler/

 

 1. Muayene olmak istediğim branşa nasıl randevu alabilirim?

0282 726 05 55 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da www.optimed.com.tr web adresimizi ziyaret ederek muayene olmak istediğiniz branştan randevu alabilirsiniz. Randevu alırken kimlik doğrulama süreç ve doğu kişinin sağlık hizmeti almasının önemine istinaden TC kimlik numaranızı belirtmeniz gerekmektedir.

 

 1. Hastanenize nasıl gelebilirim? (Lokasyon, yol tarifi vb.)

Web sitemizin iletişim kısmındaki https://optimedhastanesi.com/iletisim/ linkinden hastanemizin ulaşım bilgilerine ve konumuna ulaşabilirsiniz.

 

 1. Kontrol muayenesi için tekrar randevu almam ve muayene ücreti ödemem gerekir mi?

İlk muayenenizin üzerinden 15 günden az bir zaman geçtiyse kontrol muayenesi olarak adlandırılır ve bu durumda ek bir ücret ödemenize gerek yoktur fakat ilk muayenenizin üzerinden 15 günden fazla bir zaman geçtiyse yeni bir randevu oluşturmanız gerekmektedir. Kontrol muayeneniz için randevu almanız gerekmektedir.

 

 1. PCR testi için randevu almam gerekir mi? PCR testi isteyen herkese yapılır mı?  PCR testinin sonucu ne zaman çıkar?

PCR testi için randevu almaya gerek yoktur fakat hastanemizde PCR testi yaptıracak hasta yoğunluğuna göre belli bir bekleme süreniz bulunmaktadır. PCR testi isteyen herkese yapılır, sonuç 24 saat içerisinde çıkmaktadır.

 

         7.Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmanız var mı?

Evet, Ağız Sağlığı ve Diş Bölümü, Psikolog, Psikiyatri ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerimizdeki tedavi ve uygulamalar haricinde diğer branşlardaki tüm muayene işlemlerinizde SGK ile anlaşmamız mevcuttur.

 

 1. Hangi Özel Sağlık Sigortaları (ÖSS) ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları (TSS) ile anlaşmanız bulunmaktadır?

Anlaşmalı olduğumuz ÖSS ve TSS’lerle ilgili güncel bilgiye https://optimedhastanesi.com/hastane-tanitimi-hasta-ve-hasta-yakini-bilgilendirme-rehberi/anlasmali-kurumlar/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 1. Çalıştığım kurumun hastanenizle indirim anlaşması var mıdır?

Web sitemizde yer alan https://optimedhastanesi.com/anlasmali-kurumlar/ linkini tıklayarak kurumunuzun hastanemizle indirim anlaşması olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

 1. Doktoruma soru sormak istiyorum, kendisine nasıl ulaşabilirim?

0282 726 05 55 numaralı çağrı merkezimizden ilgili doktorun dahili numarasına ulaşarak doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz.

 

 1. Rahatsızlığımla ilgili hangi doktora geleceğimi bilmiyorum, nasıl bilgi alabilirim?

Web sitemizde yayınladığımız https://optimedhastanesi.com/hangi-hastaliklar-icin-hangi-doktora-gitmek-gerekir/ konulu makalemizden şikayetiniz ya da hastalığınızla ilgili hangi hekime gitmeniz konusunda faydalanabilir ya da 0282 726 05 55 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ekip arkadaşlarımızın şikayetinizle alakalı olarak sizi ilgili hekime yönlendirmesini sağlayabilirsiniz.

 

 1. Hastanenizde muayene olurken yanımda getirmem gereken evraklar nelerdir?

Hastanemize muayene olmak için gelirken kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ek olarak eğer TSS ya da ÖSS’niz varsa ilgili evrakları da yanınızda bulundurmanız sağlıklı olacaktır.

 

 1. Doktorumun istediği ve hastanenizde yaptırdığım tahlillerin sonucu ne zaman çıkar? Tahlil sonuçlarım için hastaneye gelmeme gerek var mı?

Tahlil sonuçlarınızı almak için hastanemize gelmenize gerek yoktur, web sitemizde bulunan E-Laboratuvar &E-Radyoloji uygulamamızdan kişisel bilgilerinizi girerek sonucunuza ulaşabilirsiniz. Sonucunuz çıkma süresi size uygulanan test ya da tahlile göre farklılık göstermektedir.

 

 1. Röntgen, tomografi ve MR sonuçlarım ne zaman çıkar? Sonuçlarımı almam için hastanenize gelmeme gerek var mı?

Sonuçlarınızı almak için hastanemize gelmenize gerek yoktur, web sitemizde bulunan E-Laboratuvar &E-Radyoloji uygulamamızdan kişisel bilgilerinizi girerek sonucunuza ulaşabilirsiniz. Sonucunuz size uygulanan işleme göre farklılık göstermektedir.

 

 

 1. Tahlil, röntgen, tomografi ve MR sonuçlarımı göstermek için doktorumdan tekrar muayene için randevu almama ve muayene ücreti ödememe gerek var mı?

Randevu almanıza gerek yoktur fakat hekimlerimizin tatil, ameliyat vs. gibi programlarından ötürü hastanemize gelmeden önce ilgili doktorun hastanede olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

 1. Muayene ücretleri bölümlere göre değişiyor mu?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nun uyguladığı fiyat listesine bağlı olarak her bölümün muayene ücreti farklıdır.

 1. Yatan hastamın ziyaretleri hangi gün ve saatler arasındadır?

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden ötürü bulaş riskini en aza indirmek için hastanemize ziyaretçi kabul edilmemektedir.

 1. Hastanenizde yatan hastanıza telefonla ulaşmamız mümkün mü?

0282 726 05 55 numaralı çağrı merkezimizi arayarak yatan hastanızın müsaitlik durumuna göre hastanızın bulunduğu odanın dahili numarası üzerinden ulaşmanız mümkündür.

 

 1. Hastamın hastanenizde yatıp yatmadığını öğrenebilir miyim?

Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) gereği ve hasta mahremiyetini korumak amacıyla hastanın yatış bilgisi telefon üzerinden verilememektedir. Hastanın hastanemizde yatıp yatmadığını öğrenmek için hastanın 1. derece yakınının hastanemize gelmesi gerekmektedir.

 1. Ambulans hizmetiniz var mıdır?

Hastanemizde ambulans hizmetimiz mevcuttur. 0282 726 05 55 numaralı çağrı merkezimizi arayıp 1000 kısa kodu tuşlayarak ambulans hizmetimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 1. Evde Sağlık hizmetiniz mevcut mudur?

Evet, hastanemizde Evde Sağlık hizmetimiz mevcuttur. Detaylı bilgi için http://optimedmobil.com/ ilgili web siteyi ziyaret edebilir ya da 0282 726 05 55 numaralı çağrı merkezimizi arayıp 1000 kısa kodu tuşlayarak evde sağlık hizmetimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 1. Hastanenizde hangi check-up paketleri bulunmaktadır?

Hastanemizde yaşınız, kronik hastalıklarınız ve ailenizdeki hastalık geçmişine göre içeriğini sizin belirleyeceğiniz check-up paketleri mevcuttur. Check-up için hastanemize geldiğinizde Kurumsal İletişim Departmanımızın ev sahipliğinde bir refakatçi ile gün içinde uzman hekimlerimizle check-up süreciniz gerçekleşmektedir. Check-up sonrasında hastanemizde sunduğumuz kahvaltı hizmetimizle süreç tamamlanmaktadır.

Hastanemizde mevcut olan check-up paketlerine web sitemizdeki ilgili linkten ulaşabilirsiniz.  https://optimedhastanesi.com/check-up/

 

 

 1. Kimler COVID-19 aşısı yaptırabilir?

Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya istinaden uygun kriterlere sahip her birey COVID-19 aşısı olabilir. Ek olarak;

 • Eğer doktor kontrolündeyse ve doktoru önerdiyse ilk 3 ay dışında ve emzirme döneminde rahatlıklar aşı olabilir.
 • Belli kronik hastalıkları olan bireyler risk durumuna göre doktor kontrolünde planlı bir şekilde aşı olabilir.
 1. Sizi sosyal medyadan nasıl takip edebiliriz?

Özel Çerkezköy Optimed Hastanesi için;

Facebook: Optimed

Instagram: Optimedsaglik

Twitter: OptimedSH

Linkedin: Optimed Sağlık Grubu

YouTube: Optimed Hastanesi

 

Özel Optimed International Çorlu Hastanesi için;

Facebook : Optimedinternationalcorlu

Instagram: Optimedinternationalcorlu

 

International için;

Facebook: Optimedhospital

Instagram: Optimedinternational

Linkedin: Optimed International

YouTube: Optimed International

 

Bulgaristan için;

Facebook: Optimedbulgaria

Instagram: Optimedbulgaria

 

 1. Hastanenize nasıl iş başvurusu yapabilirim?

https://optimedhastanesi.com/insan-kaynaklari/ linki üzerinden iş başvuru formuna ulaşarak iş başvurularınızı yapabilirsiniz.

 

 1. Öneri ve şikayetlerimizi hastanemizde kime iletebiliriz? İletişim bilgisi nedir?

Öneri ve şikayetlerinizi hastanemiz Hasta Hakları Sorumlusu Nurdan Korkmaz’a 0282 726 05 55 numaralı çağrı merkezimizden 5025 dahiliyi arayarak ulaştırabilirsiniz. Aynı zamanda info@optimedhastanesi.com ve nurdankorkmaz@optimedhastanesi.com mail adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Ameliyat ağrılı mıdır? – Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da hastamızın ağrı eşiğine bağlı olarak bir ağrı oluşmaktadır.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Hastamızın durumuna göre bir gece kalabilir, çoğunlukla hastamız aynı gün taburcu olur.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Hastamız 1 hafta sonra gündelik hayatına dönüş yapabilir.

Ameliyat ağrılı mıdır? – Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da hastamızın ağrı eşiğine bağlı olarak bir ağrı oluşmaktadır.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Meme büyütme operasyonunda hastamız 1 gün hastanemizde kalır;  meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında hastanemizde kalma süresi 2-3 gündür.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Meme büyütme operasyonunda hastamız 1 hafta sonra gündelik hayatına dönebiliyorken meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında bu süre 10 gün ile iki hafta arasında olmaktadır.

Ameliyat hakkında bilgi; Hastamız ameliyatın etkisi ile fazla kilolarının yaklaşık %85 – %90’ını verebilirler. Kilo kaybı ilk 6 ay hızlı iken, giderek yavaşlar ve 2 sene boyunca devam eder. Ameliyat süresi ortalama 30-40 dk kadardır ve ameliyattan 24-48 saat sonra sulu gıda başlanır.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Hastamız operasyonun 3. gününde taburcu olur.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? –Laparoskopik yöntem ile uygulandığı için hastamız taburcu olduğunda kendi günlük işlerini yapabilecek durumda olur.

Ameliyat ağrılı mıdır? – Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da hastamızda ağrı eşiğine bağlı olarak bir ağrı oluşmaktadır.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Hastamız operasyon için hastanemizde 1 gün kalır.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? –Yaklaşık 15 gün sonra hastamız günlük hayatına dönüş yapabilir. Ameliyat sonrası morlukların geçmesi için ortalama 20-45 gün gereklidir.

 

Ağrılı bir operasyon mudur? Ağrı miktarı hastamızın ağrı eşiğine göre değişebilir. Ameliyat sonrasında hiç ağrısı olmadığını da çok aşırı ağrısı olduğunu söyleyen hastalarımız da mevcuttur.

Hastamız ne kadar süre hastanede kalır? Skolyoz ameliyat teknikleri ve hastalarımıza göre farklılık taşımakla beraber genelde hastalarımız  en geç beşinci gün taburcu olurlar.

Hastamız ne kadar sürede günlük hayatına dönüş yapar? Genelde hastalarımızda 3 ay boyunca çok eğilmemeleri ve ağır yükler kaldırmamaları isteriz. Fakat hastamız 3-4 hafta sonunda günlük hayatına dönüş yapabilir.

Ameliyat ağrılı mıdır? – Ağrı miktarı hastamızın ağrı eşiğine göre değişebilir.  Ameliyat sonrasında hiç ağrısı olmadığını da çok aşırı ağrısı olduğunu söyleyen hastalarımız da mevcuttur.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Ortalama 2-3 gün boyunca hastamız hastanede kalır.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Tamamen iyileşme süreci bir ayı bulmakla beraber hastamız ameliyattan birkaç hafta sonra günlük hayatına dönüş yapabilir.

 

Ameliyat ağrılı mıdır?  – Ağrı miktarı hastanın ağrı eşiğine göre değişebilir. Ameliyat sonrasında hiç ağrısı olmadığını da çok aşırı ağrısı olduğunu söyleyen hastalarımız da mevcuttur.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor?  – Hastamızın hastanede yatış süresi ortalama 4-7 gündür.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor?  – Hastamızın ameliyat sonrası iyileşme süreci ortalama 2-3 aydır.

Ameliyat ağrılı mıdır? – İlk gün hafif bir ağrı ve şişkinlik oluyor, sonrasında düzelmeye başlıyor.

Hastamız ameliyat için hastanede ne kadar kalıyor? – Hastamız hastanemizde 1 gün kalır.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Ameliyattan sonra bir hafta süreyle burunda termal alçı oluyor, alçı alındıktan sonra da hastamızda bir hafta süreyle bant oluyor. 2 hafta sonunda burun açılıyor ve hastamız günlük yaşantısına dönüş yapıyor.

İşlem ağrılı mıdır? – FUE yöntemi ile anestezi eşliğinde uyguladığımız saç ekim işlemimizde ağrı minimum seviyededir.

Hastamız ameliyat için hastanemizde ne kadar kalıyor? – Saç ekimi işlemimizin ilk gününde hastamıza ön muayene yapıp aynı gün hastamızın sonucunu paylaşmaktayız.

 1. gün yani ekim günü; hastamızın saçının durumuna göre hastamızı 6 ile 9 saat arasında değişen saç ekimi işlemine tabi tutuyoruz.
 2. gün hastamızın işlem sonrası dinlenme süresidir.
 3. gün saç ekimi işlemimizdensonra ilk yıkamamızı yapmaktayız. Hastamızı durumuna göre aynı gün akşam taburcu edebiliyoruz.

Hastamız normal hayatına ne kadar sürede dönüyor? – Yara iyileşme sürecinde kızarıklık olabilir. Hassas olmayan ciltlerde bu kızarıklığın 10 gün içinde kaybolması beklenir. Ancak hassas ciltlerde bu kızarıklık daha uzun sürebilir.

Hastanemizde uyguladığımız operasyonlarla ilgili verdiğimiz bilgiler genel operasyon bilgileri olmakla beraber süreç hastamızın ağrı eşiği, fiziki yapısı, hastalık geçmişi ve genetik özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

0282 726 0 555