Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi ve Reanimasyon kliniğimiz; Yetişkin Yoğun Bakım Ünitelerinin (YYBÜ) sevk ve idaresinden sorumludur. YYBÜ ne hasta kabulünün esaslarını düzenler ve bu kurallar dahilinde YYBÜ ye hasta kabul eder. Kabul edilen hastanın teşhisinin konulması ve tedavilerinin planlanması YYBÜ sorumlu doktoru tarafından, gerektiğinde hastanemizdeki diğer tüm branşlardan da 24 saat destek alınarak gerçekleştirilir.

YYBÜ de 24 saat anestezi ve reanimasyon doktoru mevcuttur. Hastalarımızın tedavi ve bakımları anestezi reanimasyon doktoru ile birilikte yoğun bakım hasta tedavi-bakımında deneyimli hemşireler ile sürdürülür.

YYBÜ’mizde her hasta için son teknoloji hasta başı monitörleri, solunum destek cihazları mevcuttur. Ayrıca böbrek yetmezlikli hastalarımız için Hemodiyafiltrasyon cihazımız vardır.

YYBÜ’mizde takip ettiğimiz hastaların yakınları her gün en az bir kez sorumlu veya nöbetçi doktor tarafından bilgilendirilir. Hasta yakınlarının hastalarını her gün en az bir kez görmeleri ve ziyaret etmelerine özen gösterilir. Gereken hallerde hastanın daha ileri merkeze sevki tam donanımlı ambulansımızla tecrübeli hemşireler veya gerektiğinde doktor nezaretinde en güvenli şekilde nakledilir.

Anestezi ve Reanimasyon bölümümüz ameliyat olacak hastaların ameliyat öncesi değerlendirmesini, ameliyat sırasında takibini yapar ve ameliyat sonrası ağrının giderilmesi, anesteziye ve/veya gelişebilecek her türlü problemler için cerrahi ekibe yardımcı olur. Ayrıca yoğun bakım hastalarının takibini ve tedavisini yürütür. Bunlara ek olarak acil servise başvuran kritik hastaların müdahalesinde görev alır.

Ameliyat öncesi değerlendirme de amaç ameliyatın hasta için en sorunsuz ve maksimum konforlu geçmesi için alınabilecek ön tedbirlerin tespiti ve operasyon öncesi hastanın sakinleştirilmesidir. Bu doğrultuda Anestezi uzman doktoru hastayı muayene eder, laboratuvar sonuçlarını inceler, gerekirse başka kliniklerden konsültasyon isteyerek, risk değerlendirmesi yapar, bunların sonucunda hastaya en uygun anestezi türünü tespit eder ve bu bilgileri hasta ve hasta yakını ile paylaşır. Hasta operasyona alınmadan önce ameliyatın endişe ve korkusunu azaltmak için bazı ilaçların uygulanmasının talimatını verir.

Ameliyathaneye hastayı kabul ettikten sonra hastaya uygun anestezi tekniğini uygular ve cerrahinin başlamasını sağlar. Ameliyat sırasında hastayı, yüksek okul mezunu anestezi teknisyenleri ile birlikte operasyon sonlanıp servise nakledilene kadar takip eder.

Ameliyat sonrası hastanın ağrı takibini ve tedavisini yürüterek ağrısız ve sorunsuz bir süreç hedefler.

Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi

Çorlu Özel Optimed Cerrahi Tıp Merkezi

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH