Yoğun Bakım Üniteleri

Tıbbın ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte, ameliyat sonrası riskli hastalara hizmet verebilecek birçok dahili ve cerrahi sorunu olan ve hayati tehlike içeren hastalıklarda yaşam desteği sağlamak için yoğun bakım üniteleri gelişmiştir.

Yoğun bakımlarda yatış süreleri hastaya göre değişmektedir. Bazen bu süreç 1 gün olabilirken, bazen de aylarca sabırlı bir tedavi planı gerektirebilmektedir. Optimed Hastanesi’nde yoğun bakım ihtiyacı olan hastalara 24 saat boyunca uzman doktorlar, deneyimli hemşireler ve personelleriyle hizmet verilmektedir.

Koroner Yoğun Bakım Üniteleri, kalp hastalığı açısından ciddi hayati risk altında olan hastaların     sürekli yoğun olarak yakından takip edildikleri hayati bulgularda oluşacak en ufak bir değişikliğin   saptanarak anında müdahale edildiği özelleşmiş birimlerdir. Özel Optimed Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde bu ihtiyaca en iyi cevap verilebilecek şekilde kurulmuştur. Özel Optimed Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’ne kalp krizi geçiren, kalp krizi geçirme tehditi altında olan kalp rahatsızlığı nedeniyle şoka giren ve desteğe ihtiyacı olan ritim sorunu yaşayan veya müdahale edilmeyi gerektiren ritim düzensizliği olan hastalar yattığı gibi, var olan kalp dışı rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ve bu tedavileri sırasında kardiak açıdan yakından takip edilmesi gereken hastalarda yatmaktadır. Özel Optimed Hastanesi Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde ziyaret hastaların sağlığı ön planda tutularak belli saatler içine alınmıştır. Ancak, hastaların ihtiyacı da göz önünde tutularak gerekli ek uygulamalar yapılmaktadır.

Yenidoğan yoğun bakım ünitesi 24. gebelik haftasından itibaren erken doğum, çoğul gebelik, çocuk   cerrahisi vakaları gibi yüksek riskli bebeklerimiz için ileri bakım sağlanmaktadır. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi sadece Optimed Hastanesi’nde doğan bebeklere değil, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere sağlık hizmeti sağlamaktadır.

0282 726 0 555