Hastanemiz Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Dr. Burcu Minareci kış aylarında cilt bakımı hakkında bilgi verdi

Kışın havaların soğumasıyla beraber cildimizde nem kaybı yaşanır ve bu süreçte cildimiz extra bir bakıma ihtiyaç duyar. Hastanemiz Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Dr. Burcu Minareci, cildimizin kışın nem kaybına uğramaması ve sağlıklı kalabilmesi için önerilerde bulundu.

 Kışın hava şartlarına göre kuruyan cildin nem değeri nasıl yükseltilir?

Cildimiz bildiğiniz gibi dış ortam ile ilişkisi olan bir doku,

Hastanemiz Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hakan ÇAKICI Prostat Büyümesi hastalığı hakkında bilgi verdi

Prostat büyümesi; iyi huylu prostat büyümesi ya da tıp literatüründeki adıyla benign prostat hipertrofisi (BPH) 50 yaş üzerindeki çoğu erkeği etkileyen önemli bir sağlık sorunudur. Konuyla ilgili hastanemiz Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hakan ÇAKICI açıklamada bulundu.

Prostat nedir ?

Prostat sadece erkeklerde bulunan ve idrar torbasının çıkışında yer alan bir organımızdır.

Hastanemiz Diyet ve Beslenme Uzmanı Sinem KAYA SAVCI, yeni yıla sağlıklı bir başlangıç için yılbaşı öncesi ve sonrası için beslenme önerilerini paylaştı

Ülkemiz ve dünya için zorlu geçen 2020 yılının son günlerini yaşıyoruz. Bu yıl pandemiden dolayı yeni yılı sevdiklerimizden ayrı olarak evlerimizde karşılayacağız. Fakat evimizde dahi olsak yeni yılda sağlıklı beslenmek ve yeni yılın ilk gününe sağlıklı bir şekilde uyanmak oldukça önemli. Konuyla ilgili hastanemiz Diyet ve Beslenme Uzmanı Sinem KAYA SAVCI, yeni yılda sağlıklı beslenmenin püf noktalarını paylaştı.

Hastanemiz Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ufuk Çalışkan COVID-19’un psikolojiye etkileri üzerine bilgi verdi

COVID-19’un psikolojiye etkileri üzerine açıklamalar yapan hastanemiz Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uz. Dr. Ufuk Çalışkan, aynı zamanda COVID-19 kaygısıyla baş etme konusunda yapılması gerekenleri sıraladı.

Pandeminin mental durumumuza etkileri nelerdir, pandemi bizi psikolojik olarak nasıl etkiledi?

Pandemi, herkesin kendi hayatında net bir şekilde görebileceği üzere hepimizi olumsuz etkiledi.

Burun ameliyatı hakkında merak edilenler nelerdir?

Burun ameliyatı hakkında merak edilenler nelerdir? Kulak Burun Boğaz Uz. Op. Dr. Koray KIRBIYIK burun ameliyatı hakkında bilgi verdi.

Hastanın ideal buruna karar verme sürecinin ilk etapta hastanın muayenesinden sonra burnun durumuna göre ortak bir kararla alındığına dikkat çeken Op. Dr. Koray Kırbıyık, aynı zamanda ideal burnu belirleyen faktörlerden birinin yüzün asimetrisi olduğunu belirtti.

Tıp Merkezimiz Beslenme ve Diyet Uzmanı Özlem GÖKMEN, AIDS ile mücadelede doğru beslenme yöntemlerini açıkladı.

1 Aralık Dünya AIDS Günü sebebiyle Tıp Merkezimiz Beslenme ve Diyet Uzmanı Özlem Gökmen, hastalıktan korunmak amacıyla alınması gereken tedbirlerle ilgili merak edilenleri yanıtladı.

AIDS yani edinilmiş bağışıklık eksikliği sendromu, bağışıklık sisteminin etkisiz hale gelmesi ile fırsatçı enfeksiyonların ortaya çıkarak hastalığa eşlik ettiği gözlemlenen bir enfeksiyon hastalığıdır. İlk defa  1980’li yıllarda ortaya çıkmakta olup tüm dünyada artarak yayılmaya devam etmektedir.  

Hastanemiz Beslenme ve Diyet Uzmanı Sinem KAYA SAVCI, kış mevsiminde bağışıklığımızı güçlendirmeye yardımcı olan besinler hakkında bilgi verdi

Kışın kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde bağışıklığımızı güçlendiren yiyeceklerle ilgili hastanemiz Beslenme ve Diyet Uzmanı Sinem KAYA SAVCI merak edilenleri yanıtladı.

 Kışın vücudumuzun bağışıklığı neden düşer?

Havaların soğumasıyla beraber hem bağışıklık sistemimiz hem de metabolizmamız yavaşlar.  Böyle olduğu sürece de bu kez yetersiz beslenmeyle beraber,

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH