Tıp Merkezimiz Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dyt. Özlem GÖKMEN Ramazan’da beslenme üzerine faydalı bilgiler paylaştı

 Tıp Merkezimiz Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dyt. Özlem GÖKMEN, yaklaşan Ramazan dolayısıyla oruç tutacak kişiler için Ramazan’da beslenme üzerine bilgiler paylaştı.

Ramazan’da beslenme önerileri

On bir ayın sultanı olan ramazanın gelmesi ile ‘Ramazan’da oruç tutarsam kilo verebilir miyim?, ‘Ramazan’da metabolizmam yavaşlar mı ?’ ya da ‘Bu dönemde nasıl beslenmeliyim,

Hastanemiz Onkoloji Diyetisyeni Sinem KAYA SAVCI, Mart ayı Kolon Kanseri sebebiyle Kolon Kanseri ve Beslenme konusunda önemli bilgiler verdi

Mart ayının Kolon Kanseri olması sebebiyle hastanemiz Onkoloji Diyetisyeni Sinem KAYA SAVCI Kolon Kanseri’ne dikkat çekerek konuyla ilgili beslenme tüyolarını paylaştı.

Kolon ve rektum, sindirim sisteminin kalın barsak denen kısmını oluşturur. Son 20 cm’lik kısmı rektum, buradan ince barsaklara kadar olan kısım ise kolon olarak adlandırılır. Kolonun rektumla birleştiği yer “sigmoid kolon” dur.

Hastanemiz Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Necmi TELLİOĞLU, 7 – 13 Mart Glokom (Göz Tansiyonu) Haftası sebebiyle Glokom (Göz tansiyonu) hakkında önemli bilgiler verdi

Tüm dünyada görme kaybı nedenleri arasında ikinci sırada yer alan, sinsi ve ilerleyici bir hastalık olan Glokom (Göz Tansiyonu), günümüzde tüm dünyada 78 milyon insanın maruz kaldığı önemli bir göz hastalığıdır. 7 – 13 Mart Glokom (Göz tansiyonu) haftası sebebiyle Hastanemiz Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Necmi TELLİOĞLU hastalıkla ilgili detaylı bilgi verdi.

Glokom,

Hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Medeni ASMA çocuklarda şeker hastalığı (diyabet) hakkında bilgi verdi

Şeker hastalığı (diyabet) erişkinlerde daha sık görüldüğünden daha çok erişkinlerin hastalığı olarak bilinir ve çocuklarda şeker hastalığı olabileceği pek akla gelmez. Konuyla ilgili hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Medeni ASMA çocuklarda şeker hastalığı (diyabet) hakkında merak edilenleri yanıtladı.

Çocuklarda şeker hastalığının belirtileri nelerdir?

Zayıflama, bol su içme,

Ozon tedavisi hakkında her şey

Ozon Tedavisi

Ozon üç oksijen atomundan oluşan kararsız bir  gaz moleküldür. Atmosfer tabakasının en dış katmanında bulunur ve güneşten gelen radyasyonu önleyerek yaşamın devamını mümkün kılar.    Ozon gazı 18. Yüzyılda  keşfedilmiştir.  Yıllar geçtikçe ozonun önemi anlaşılmış ve ozon endüstri ve sağlık alanında kullanılmaya başlanmıştır. Ozon güçlü bir oksidatif moleküldür ve bakteriler üzerinde öldürücü etkiye sahiptir.

Akupunktur tedavisi

Akupunktur nedir?

Akupunktur; deri, doku ve organlardaki patolojiyi (ağrıyı, fonksiyon bozukluğunu) ortadan kaldırma amacıyla, deri üzerinden belirli noktalara çok ince altın, çelik veya gümüş iğneler sokularak yapılan tedavi şeklidir.

2500 yıl öncesine kadar uzanan akupunktur tedavisinin merkezi Çin’dir. Geleneksel Çin Tıbbına (GÇT) göre akupunktur felsefesinin akupunktur noktaları, bu noktaların üzerinde olduğu varsayılan meridyenler ve bu yollarda dolaşan enerji (çi) vardır.

Hastanemiz İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Dr. Emre YILMAZ ‘’Çağın Sinsi Hastalığı’’ Anemi hakkında merak edilenleri yanıtladı

Hastanemizde görev alan İç Hastalıkları (Dahiliye) Uzmanı Dr. Emre YILMAZ, çağımızın en sık rastlanan hastalıklarından biri olan Anemi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

 Anemi nedir?
Anemi kanımızda hücrelerimize oksijen taşımakla görevli kırmızı kan hücrelerimizin (alyuvarlar) cinsiyete göre belli değerlerin altında olmasıdır.

Aneminin sebepleri nelerdir?

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH